פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

מאמרים ומדריכים

לרבים מאיתנו יש נשק, בין אם זה נשק אישי בודד ובין אם אלו מספר נשקים (לדוגמה בקיבוץ, מפעל וכדומה).

יש לא מעט סוגי כספות כאשר לרוב הנפוצות ביותר הן הכספות הביתיות. יש סוגים רבים של כספות ביתיות הנבדלות בגודל, סוג נעילה ורמת ההתגוננות שלהם בפני פריצה. רבים טועים לחשוב כי כספת גדולה היא מעידה על חוזק ועמידות אולם בפועל הגודל או המשקל הם רק גורם אחד קטן מתוך מכלול גורמים שיעידו על כספות ביתיות כחזקות ועמידות. הדבר הנוסף החשוב לא פחות מסוג הכספת הוא אופי ההתקנה שלה, כספות שאינם מותקנות טוב או נכון מועדות לעקירה וגניבה. אז אילו כספות ביתיות יש לנו ומה הדרכים להתקין אותם, הכל בהמשך.

סוגים של כספות ביתיות

מגוון הכספות גדול מאוד, יש כספות שמיועדות להגנה בפני פריצה, ואחרות להגנה בפני אש. יש כאלו המשלבות הכל יחד. אולם תמיד חשוב לזכור שצריך להתאים את הכספת לסוג התכולה שאנחנו רוצים להגן עליה. ועל מנת לעשות זאת צריך להבין אילו סוגי כספות ביתיות קיימות כיום בשוק:

 • כספות פח - אולי או הכספות הנפוצות ביותר אך חשוב להבין כי אלו אינן כספות, אלו קופסאות פח עם מנעול כזה או אחר. ההגדרה של כספת היא מנגנון נעילה, מנגנון בריחים ודפנות עבות או כפולות.
 • כספות אלקטרוניות - כל כספת בין אם היא מקצועית או לא ניתן להתקין / להתאים לה מנגנון נעילה אלקטרוני. אלו מנגנונים שמבצעים נעילה על ידי הקשת קוד, טביעת אצבע וכדומה.
 • כספות מפתח - בדומה למנגנון האלקטרוני מנגנון נעילת מפתח גם הוא ניתן להתקנה על כספות מקצועיות או פשוטות. המפתח לא מעיד על איכות או יכולות הכספת ולעיתים קרובות משלבים מנעול מפתח יחד עם מנגנוני נעילה נוספים
 • כספות כבדות - כספות בעלות משקל כבד, המשקל אינו מעיד על איכות הכספת או על העמידות שלה, היתרון היחיד שיש לכספת כבדה שקשה יהיה לעקור אותה או לגנוב ולברוח איתה.
 • כספות בתקן - ללא ספק אם יש תקן יש לנו כספת איכותית, התקנים מעידים שאכן לכספת יש יכולת עמידות בפני פריצה למשך זמן כזה או אחר. אם אנחנו רוצים באמת לשמור על מה שיקר לנו הרי שכספות עם תקן הן הבחירה שאנחנו צריכים
 • כספות קיר - בדומה לכספות פח אלו כספות שמיועדות להתקנה בתוך קיר או יציקה, לכספות האלו יש קיבול קטן יחסית מכיוון שהייעוד שלהם להיות בעומק של קיר. בכספות אלו אין חשיבות לדפנות אלא לחזית כלומר לדלת. כספות קיר משמשות לרוב בתור כספות ביתיות מכיוון שהן הכי נוחות להסתרה.

התקנת כספות ביתיות

מגוון הסגנונות של הכספות מאפשר לנו להגן על סוגים שונים של ערכים לדוגמה תכשיטים, יהלומים, ניירת חשובה ועוד, אולם החלק החשוב ביותר ואפשר לומר אפילו יותר מהכספת עצמה היא שיטת העיגון שלה, כספת שאינה מעוגנת אינה מאובטחת וכאילו והיא פתוחה לרווחה, למעט כספות בעלות משקל כבד הנמצאות במיקום מסורבל לשינוע כמו למשל בניין קומות ללא מעלית או במרתף. אלו שיטות העיגון הנפוצות כיום:

ברגים - קיבוע עם ברגים של כספות ביתיות הינו נפוץ ביותר אולם חייבים לוודא כי הקיבוע נעשה אל קיר בטון אחרת ההתקנה אינה חזקה .

יציקה - יציקת כספת קיר או יציקת בטון שחובקת את הכספת היא התקנה מצויינת, היא תקשה מאוד על הגנב לעקור אותה.

ריתוך - הקיבוע האיכותי ביותר הוא על ידי ריתוך, יוצקים את הרצפה פלטת פלדה ועליה ממקמים את הכספת ומרתכים אותה. הקיבוע הזה נחשב לאיכותי ביותר אך אינו מתאים לכספות ביתיות קטנות.

כספות כבדות

כספות כבדות הן סוג מאוד ספציפי בתוך עולם הכספות הרחב.

אם אתם מחפשים כספות כבדות להתקנה במשרד או בבית הרי שעד מהרה תגלו שזה עניין די מורכב.

יש הרבה דברים שצריך לדעת לפני שרוכשים כספות כבדות על מנת שהבחירה שלכם תתאים לצרכים שלכם. מבין האלמנטים המשפיעים על בחירת הכספת נמנים סוג הנעילה, עובי דופן הכספת, משקל וגודל פיזי.

יש מקרים בהם נדרשת כספת עם קריטריונים מדויקים ובמקרה זה נבחר בקבות כספות כבדות עם תקן. במדריך הזה ניתן לכם את הכלים הבסיסיים שבעזרתם תוכלו להבין מה צריך ומה נדרש לרכישת כספות כבדות וכיצד להתאים אותם לצרכים שלכם.

כספות כבדות

מדוע כספות מיוצרות בכל מיני משקלים שונים, מה המטרה או החשיבות של מסת הכספות השונות, על כך אפרט במאמר הבא. כספות כבדות הן רק סוג אחד מתוך סוגים רבים של כספות המיועדות להגנה על תכולות שונות. כספות עבור מוסדות גדולים לא יהיו אותן הכספות אשר מסייעות ומשרתות את האדם הפרטי. בנוסף למשקל הכספת, יש לה עוד המון מאפיינים שונים המייחדים אותה.

כספות בתקן

כספת בתקן ידועה בתור כספת ברמת המיגון הגבוהה ביותר שיש. 

כספות ביתיות

הרבה מאוד אנשים התחילו בשנים האחרונות להחזיק בביתם כספות פרטיות לשימושים שונים. אם אתם מרימים גבה וחושבים שרכישת כספת ביתית היא צעד מוגזם, הרשו לי לספר לכם שאין זה כך. פריצות לצערנו ממשיכות להתרחש על בסיס יומיומי ואם יש ברשותכם רכוש או תכולה היקרה ללבכם, מומלץ שתגנו עליה רק בשביל למנוע את הסיכוי הקטן שאולי מישהו ינסה להניח את ידיו עליה. לכולנו יש בבית רכוש בעל חשיבות רבה.

כספות לאחסון סמים נרקוטיים, תרופות נרקוטיות וקנאביס רפואי

תחום הכספות הינו תחום רחב שבא לתת מענה של שמירה ומניעת גניבה במגוון רחב של תחומים.

הכספות שונות אחת מהשנייה כאשר ההבדלים העיקריים באים לידי ביטוי במשקל הכספת, מנגנון הנעילה שלה,
רמת העמידה שלה בפני פריצה, קידוח, אש ועוד (הקריטריונים נמדדים על ידי מכוני בדיקה ותוצאות הבדיקות נרשמות על גבי הכספת בתווית תקן.)

אחד התחומים שבעבורם נדרשת כספת הוא תחום התרופות והסמים כאשר נושא הקנאביס הרפואי הוא הנפוץ ביותר כיום.
באופן כללי קנאביס אינו מוגדר כתרופה, אינו רשום כתרופה ויעילותו ובטיחותו בשימוש למטרות רפואיות עדיין לא הוכחו בצורה חד משמעית.
אולם יחד עם זאת קיימות לא מעט עדויות לכך שקנאביס עשוי לסייע לחולים מסויימים הסובלים ממצבים רפואיים יחודיים ולהקל על סבלם.
על כן ממשלת ישראל ומשרד הבריאות רואים יעד חשוב בהסדרת נוהל הגידול, הייצור, האריזה, האחסון, ההפצה והמסירה של קנאביס לשימוש רפואי
באופן הדומה ככל הניתן לנוהג והקיים ביחס לתכשירים רפואיים המוגדרים כנרקוטיים.

על מנת לעגן ולקבע את הכללים של החזקה, הפצה, וגידול הקנאביס לצרכים רפואיים יצא חוזר המשנה למנהל הכללי בנוהל 150
נוהל זה נקבעו הכללים לגבי ניהול האחסון, ההפצה ומסירה של קנאביס ומוצרי קנאביס רפואי בתנאים נאותיםויחד עם זאת להגן מפני גניבה.

ישנם עסקים שונים העוסקים בתחום הקנאביס הרפואי שעל מנת לקבל רישיון לפתיחת עסק הקשור לקנאביס או מוצריו מחוייבים על פי חוק לעמוד בתנאי הנוהל 150,
ולהתקין כספת לאחסון סמים שעומדת בתנאים שנקבעו על ידי חוזר המשנה למנהל הכללי בנוהל 150.

העסקים המחוייבים בהתקנת כספות התואמות את נוהל 150 הם:

 • חוות ריבוי - ריבוי צמחי קנאביס
 • חוות גידול - משמשות לגידול צמחי קנאביס
 • מפעלי ייצור - המפעלים מייצרים מוצרי קנאביס כגון תרופות, ציוד עישון, וכדומה
 • בתי מסחר למוצרי קנאביס - בהם יש אחסון והפצת מוצרי קנאביס
 • בתי מרקחת - אלו למעשה העסקים שמפיצים ומנפיקים את הקנאביס ומוצריו ללקוחות מורשים.

הכספות בהן יאוחסנו הקנאביס ומוצריו בעלות דרישת מיגון ספציפית שמהווה בסיס ללקבלת רישיון עיסוק מיק"ר
באופן כללי יש חלוקה ברורה בין סוגי הכספות שההבדל ביניהם נובעת מהמשקל של הקנאביס שיאוחסן.

חלוקת הכספות ל 3 רמות מיגון:

 • רמת מיגון א' לאחסון עד 500 גרם קנאביס או מוצריו. לטובת רמת מיגון זו אנו מייצרים ומשווקים כספות בהתאמה אישית ואת הכספות מדגם EQ1-450JQ1-450
 • רמת מיגון ב' לאחסון בין 500 גרם ועד 1500 גרם קנאביס או מוצריו. לטובת רמת מיגון זו אנו מייצרים ומשווקים כספות בהתאמה אישית ואת הכספות מדגם EQ1-575JQ1-600
 • רמת מיגון ג' לאחסון מעל 1500 גרם קנאביס או מוצריו . לטובת רמת מיגון זו אנו מייצרים ומשווקים כספות בהתאמה אישית ואת הכספות מדגם מגן.

אנחנו מייצרים, משווקים, ומתקינים כספות בהתאמה מלאה לדרישות נוהל 150 למיגון וכספות.

לפניכם המפרטים לכספות סמים על פי נוהל 150 ודגמי הכספות שאנחנו מייצרים ומשווקים לטובת נוהל זה:

רמת מיגון א' לאחסון עד 500 גרם קנאביס או מוצריו : (כספות מדגם EQ1-450 / JQ1-450)

 • כספת פלדה בעובי דופן 5 מ"מ ועובי דלת 10 מ"מ
 • בעלת 2 בריחי נעילה לפחות בקוטר 22 מ"מ
 • נעולה ע"י מנעול כפול שיניים או דיגיטלי.
 • משקל כספת מינימלי 50 ק"ג.
 • הכספת מבוטנת בקיר ו/או מעוגנת לרצפה ולקיר באמצעות 4 ברגיי ג'מבו.

 


רמת מיגון ב' לאחסון בין 500 גרם ועד 1500 גרם קנאביס או מוצריו: (כספות מדגם EQ1-575 / JQ1-600)

 • כספת פלדה בעובי דופן 5 מ"מ ועובי דלת 10 מ"מ.
 • בעלת 2 בריחי נעילה לפחות בקוטר 22 מ"מ.
 • נעולה ע"י מנעול כפול שיניים או דיגיטלי.
 • משקל כספת מינימלי 65 ק"ג.
 • הכספת תכלול גלאי משולב - חום, פתיחה וזעזועים.
 • הגלאי מחובר למערכת האזעקה באזור נפרד המופעל 24 שעות ביממה.
 • הכספת מבוטנת בקיר ו/או מעוגנת לרצפה ולקיר באמצעות לפחות 4 ברגיי ג'מבו.


רמת מיגון ג' לאחסון מעל 1500 גרם קנאביס או מוצריו: (כספות מדגם מגן)

 • כספת פלדה ובטון מזוין העומדת ברמת מיגון C1 (עפ"י הדירוג במפרטי משטרת ישראל)
 • עובי דלת לפחות 60 מ"מ
 • עובי גוף לפחות 55 מ"מ.
 • סגירת הכספת תעשה ע"י ידית המפעילה מנגנון בריחים בקוטר של 30 מ"מ ולפחות 5 בריחים.
 • מערכת הבריחים מוגנת ע"י מלכודות זכוכית.
 • הכספת בעלת מנעול כפול שיניים ובתוספת מנעול צרופים (קומבינציה) או דיגיטלי.
 • משקל כספת מינימלי 180 ק"ג.
 • הכספת תכלול גלאי משולב - חום, פתיחה וזעזועים.
 • הגלאי מחובר למערכת האזעקה באזור נפרד המופעל 24 שעות ביממה.
 • הכספת תעוגן במינימום 2 עוגנים לקיר בטון ולרצפה.

 

לפניכם חלק מההגדרות הבסיסיות שיעזרו לכם בהבנה של נוהל 150 לפקודת הסמים המסוכנים:

יק"ר - היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות.

קנאביס - כל חלקי צמח הקנאביס וכל מוצר המיוצר מהצמח ולמעט שמן המופק מזרעיו.

רישיון לבית מסחר למוצרי קנאביס - רישיון מהיק"ר לבית מסחר לעיסוק באחסון והפצה של מוצרי קנאביס לשימוש רפואי, בלבד.

מוצר קנאביס - מוצר המיועד לשימוש רפואי ומכיל קנאביס, העומד באמות מידה מקצועיות שגיבש משרד הבריאות לעניין התצורה וריכוז החומרים הפעילים, למעט תכשיר רשום בפנקס התכשירים (תרופות).

חווה | חוות קנאביס | חוות גידול - עסק או מתחם מוגדר המשמש לגידול של קנאביס לשימוש רפואי, אשר הינו בעל רישיון תקף לעיסוק בקנאביס לפי פקודת הסמים המסוכנים מהיק"ר.

חוות ריבוי | משתלה - עסק או מתחם מוגדר המשמש לגידול מקורות ריבוי או לביצוע טיפוח זנים של קנאביס לשימוש רפואי, אשר הינו בעל רישיון תקף לעיסוק בקנאביס לפי פקודת הסמים המסוכנים מהיק"ר.

בית מסחר למוצרי קנאביס - עסק בעל רישיון תקף לפי פקודת הסמים המסוכנים לשמש לאחסון, למכירה סיטונית, לחלוקה סיטונית או להפצה של מוצרי קנאביס רפואי Grade Medical .

מפעל לייצור מוצרי קנאביס - עסק בעל רישיון תקף לפי פקודת הסמים המסוכנים המשמש לייצור ואריזה של מוצרי קנאביס רפואי Grade Medical.

בית מרקחת - כהגדרתו בפקודת הרוקחים (נוסח חדש), תשמ"א-1981 ,בעל רישיון עסק תקף , אישור רוקח אחראי תקף מרוקח מחוזי, ובעל רישיון לפי הפקודה מהיק"ר להחזקה ולמסירה של מוצרי קנאביס למטופלים בעלי רישיונות שימוש למטרות

רפואיות.

 

 

 

תיקון כספות

קודם כל, חשוב לדעת שישנן לא מעט כספות שעומדות בדרישות השונות של חברות הביטוח וכספות שאינן עומדות בדרישותיהן לחלוטין. הסיבה שישנן תכולות המחייבות כספות העומדות בדרישות כאלו היא לא לגרום לכם קושי ברכישת פוליסת ביטוח אלא למנוע מאנשים פרטיים וחברות לרכוש פתרונות אבטחה ומיגון שאינם יעילים או איכותיים. כספת טובה שתעמוד בדרישות של חברות הביטוח צריכה להיות מתאימה ואיכותית על מנת שתוכל להעניק את ההגנה הוודאית והטובה ביותר לרכוש.