פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

המילה כספת טומנת בחובה את המילה " כסף " ואכן זו מטרתה הראשונית.

הכספות במקור נוצרו על מנת לשמור פריטי כסף וזהב. עם הימים שימשו הכספות לשמירה על חפצים גניבים נוספים. עלינו להבין ראשית כי הכספות מתחלקות לכמה קטגוריות שבעזרתן ניתן להבין איזו כספת מתאימה לאיזה שימוש.

כמובן שאין כספת שתאמר לנו " היי הכנסת מעט מידי או יותר מידי " אבל לפי החלוקה ניתן להתאים את רמת המיגון של הכספת לדברים עליהם נרצה לשמור.

 

הקבוצה הראשונה היא כספות ביתיות או משרדיות, כספות אלו לרוב יהיו ברמת מיגון נמוכה יחסית ומידותיה יהיו קטנות וזאת על מנת שנוכל להתקינה בבית .

כספת ביתית מונעת לרוב גישה לחפצי ערך או מסמכים או אפילו אקדח. בדרך כלל הערכים של הדברים אותם נאחסן הם אלו שיקבעו איזו כספת מתאימה . את הערכים האלו קבעו חברות הביטוח.

הקבוצה השנייה היא כספות כבדות כספת כבדה נבדלת מכספת ביתית לרוב על פי משקלה כספות כבדות משמשות מפעלים או בתי עסק שיש אצלם תעבורת מזומנים גבוהה.

הקבוצה השלישית היא קבוצת הכספות בתקן. כספת בתקן היא כספת שעברה מבחנים ויש לה תעודות שמוכיחות את עמידותה בפני פריצה.

הקבוצה השלישית היא קבוצת הכספות חסינות אש. כספת חסינה אש חייבת להיות עם תקן חסינות לאש והייעוד שלה הוא להגן על ניירת ובדגמים מסוימים להגן גם על מדיה מגנטית על ידי מניעת חדירת חום אש ולחות לחלל הכספת ובכן להגן על ניירת או מדיה מגנטית.

כאשר אנחנו רוצים לבחור כספת עלינו ראשית להגדיר את ייעודה. אם נדע להגדיר את ייעוד הכספת בצורה נכונה אז נוכל ליצור עיקוב מתאים לפורץ .

לדוגמה אם נבחר כספת ביתית אך נאחסן בתוכה ערכים גבוהים של תכשיטים אז זמן הפריצה אליה לא יהי ביחס מתאים לערכים המאוחסנים בה. לעומת זאת גם אם ניקח כספת בתקן אך לא נעגן אותה כפי שצריך אז כאילו ולא עשינו דבר כי הגנבים פשוט יגררו אותה וייקחו את הכספת איתם.

חשוב לזכור כי אין כספת שאינה ניתנת לפריצה, ההבדל בין סוגי הכספות הוא בזמן שייקח לחדור אל פנים הכספת. ועדיף שנאחסן ערכים גבוהים בכספות שקשות יותר לפריצה.