פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

בחירת כספת, כל כך קשה, למה?

כספת כידוע אמורה לבצע פעולה אחת מסוימת, הפעולה הזו, היחידה של הכספת היא להתמודד עם גנב שפוגש אותה!, ככל שהכספת תהיה איכותית יותר כך זמן העמידות של הכספת בפני הפורץ יהיה ארוך יותר. פשוט וקל להבנה בדיוק כמו שרירן מרים משקולות, ככל שיהיה חזק יותר כך ירים יותר משקל. אך קיימת התלבטות קשה בעת בחירת כספת לבית, למשרד, לעסק ובכלל. ההתלבטות נובעת מהסיבה שיש כל כך הרבה סוגים ומנעולים שממש קשה לדעת מה טוב ומה פחות.

מה זאת בעצם כספת?

מטרתה למנוע גישה לתכולה. ישנו מגוון רחב של כספות, חלקן נבדלות במשקל, חלקן בסוג הנעילה, בעובי הדלת או הדופן וכולן נקראות שלא בצדק כספות.

ההגדרה המדויקת לכספת : מיכל בעל אבטחה לשמירת כסף, תכשיטים, חפצי ערך ומסמכים. ההגנה שלה היא מפני גנבה,  נזק או גישה של גורמים לא רצויים כגון פורץ או גנב. היא בנויה לרוב בצורת קופסה חלולה, שאחד מצדדיה משמש כדלת לתוכן. הגוף והדלת עשויים לרוב ממתכת יצוקה כגון ברזל או 2 פחים שביניהם יוצקים בטון וחומרים קשים לקידוח. אחד הדברים החשובים של הכספת הוא המנעול, המשמש כאמצעי האבטחה והגישה לתוכן הכספת. המנעול יכול להיות מכני, חשמלי, דיגיטלי או ביומטרי בכספות מסוימות קיימים מספר מנגנוני אבטחה ומנעולים. פעמים רבות כספות מקובעות לקיר בטון או יצוקות בבטון עצמו, על מנת להקשות על גניבתן ופריצתן מאוחר יותר. לבנקים, לטשי יהלומים, ומפעלי אלקטרוניקה ומוסדות גדולים יש לעתים חדרים שלמים המשמשים ככספת אחת גדולה שכוללת דלת ביטחון מוגנת. הכספת עברה מבחני תקינה ועמדה בהם בהצלחה. סוג התקן ורמת המיגון מוטבע על גבי הכספת.

אם זו הגדרת כספת מה הן כל היתר?

כל קופסת פח, פלדה או כל חומר אחר שאינו עומד בהגדרה המדויקת שלמעלה אינה כספת. אמנם לא תמיד יש צורך בכספות עם תקן, לעיתים מספיקה קופסת פח כבדה עם מנגנון נעילה שמקשה על הפתיחה שלה, אולם זו לא ההגנה האמיתית, הקשר הוא רק במראה. השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא האם מה שאתם מכניסים פנימה באמת חשוב לכם? באמת בעל ערך כספי או סנטימנטלי, אם התשובה היא כן, אל תתפשרו על פחות מתקן. ברגע האמת התקן יצדיק את מחירו.