פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

כספת למי שאינו מכיר או יודע נותנת לנו הגנה על מסמכים, תכשיטים ושאר דברי ערך בין אם הוא ערך כספי או ערך רגשי. יש מגוון דגמים של כספות שההבדל העיקרי ביניהם הוא רמת ההגנה שמסופקת, יהיו כספות פח, כספות פלדה ואפילו כספות עם דפנות כפולות שלתוכן יוצקים בטון ומתכות שונות.

כספת לפי דרישות חברת הביטוח

בנוסף לאופן ולשוני בין הבנייה של הכספות גם מנגנון הנעילה משפיע על איכות הכספת והביטחון שתקבלו. בחירת כספת אינה דבר שיש לעשות בקלות דעת במיוחד שיש כספות שונות מיצרנים שונים עם הבדלים משמעותיים בין האיכויות. כיום כספות מתוצרת כחול לבן נחשבות בעולם לטובות ביותר אולם יש ייבוא של כספות לארץ ממדינות שונות שנותנות מענה הולם לאבטחת הדברים שלכם, מה שחשוב הוא שתוודאו שאכן אותם כספות עומדות בדרישות ובצרכים שלכם.

מי אלו הכספות הזרות?

כפי שציינו יש כספות שמיובאות מחול, לרוב יש סטיגמה לגבי הכספות שמגיעות מהמזרח, הסטיגמה הזו אומרת כי האיכות שלהן ירודה עד כדי כך שאין להן אפשרות לתת מענה על הצורך ולו הבסיסי ביותר להגנה על הדברים יקרי הערך שלכם. אין הדברים מדויקים מכיוון שכמו בכל תחום גם בענייני כספת יש רמות שונות של איכויות, כספת צריכה להתאים לצרכים, הצרכים מכתיבים רמת מיגון שאם ויש לנו כספת עם הנתונים הללו הרי שיש לנו מענה על הצורך. לדוגמה כספות על פי מפרט של חברות הביטוח, רמת מיגון נדרשת על פי רוב על ידי חברות הביטוח, מבין הניסוחים הנפוצים תמצאו: " כספת 50 ק"ג, כספת 50 קילו, כספת 50 קילוגרם, כספת 52 ק"ג, כספת 52 קילו, כספת 52 קילוגרם, כספת 54 ק"ג, כספת 54 קילו, כספת 54 קילוגרם או כספות לפי דרישת חברת הביטוח " כמובן שהדרישה משתנה בהתאם לשווי ערך התכולה ואז סביר למדי כי המשקל ישתנה או שתהיה דרישה למנגנון נעילה מסוים וכדומה. יש כספות שמיוצרות במזרח הרחוק ( סין) שנותנות מענה מושלם על דרישות הביטוח, כספות אלו מיוצרות עם עובי דופן, מנגנון נעילה וקוטר בריחים בדיוק כמו שנדרש, כספת כזו תהיה מצוינת להתקנה בבית או בעסק במידה וחברת הביטוח ביקשה, אולם יהיו לא אחת כספות שמיובאות מחו"ל שאינם עומדות בדרישות, למשל קוטר הבריחים יהיה 18 ס"מ במקום 20 ס"מ כנדרש או שממנגנון הנעילה יהיה באיכות ירודה, חשובה לציין כי לא בהכרח המחיר של הכספת יהיה נמוך יותר על ירידה בדרישות. לכן כאשר אתם עומדים בפני רכישת כספת מומלץ כי תבקשו לקבל את המידע המלא  עליה ועל היכולות שלה, כמו כן בררו מה רמת המיגון שלה, רק כך תהיו בטוחים שרכישת הכספת תתאים לכם.

מנגנוני נעילה ונקודות למחשבה

חשוב לדעת כי יש הבדלים משמעותיים בכל הנוגע למנגנוני נעילה. ככל שהכספות ברמה גבוהה יותר סביר להניח כי מנגנוני הנעילה יהיו טובים ואיכותיים יותר, ברמות גבוהות אף נמצא מלכודות שמגנות על המנעולים מבפנים. ישנה סברה שאומרת כי כספת נעולה ניתנת לפתיחה רק ורק על ידי בעליה כלומר לא יהיה לאף אחד אחר יכולת לפתוח את הכספת בשום דרך למעט הפריצה שלה. אולם יש כספות שנמכרות עם מערכת לעקיפת מנגנון הנעילה, מערכת זו יכולה להיות כרטיס אלקטרוני / מגנטי או מפתח חירום ואפילו קוד חירום ( קוד מתכנת ) שעוקף את המנגנון. כספות אלו בהחלט אינן מוגדרות כמקצועיות ולא מומלצות בעליל לאחסון תכשיטים יקרי ערך או בכלל דברים יקרים מאוד (למשל חנות תכשיטים לעולם לא תרכוש כספת כזו) אך יחד עם זאת אין מניעה שאדם פרטי יתקין כאלו כספות עם מערכת עוקפת נעילה בביתו ואפילו יהיה לכספות אלו יתרון במידה ובעל הכספת וישכח את הקוד או יאבד את המפתח שלו, כך ימנע את פריצת הכספת וההרס שלה.