פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

יש המון סוגים של כספות בענף. הכספת מטרתה לאבטח חפצים יקרי ערך בין אם אלו חפצים אישיים או חפצים של חברות גדולות, בנקים למיניהם או אוצרות ומוצרים בעלי ערך השייכים למדינה. בכל מקרה כאשר נרצה לרכוש כספת נצטרך להבין איזו כספת תוכל להגן על הרכוש הספציפי אותו נרצה לאבטח בצורה הטובה והמספקת ביותר.

למה צריך כספת כבדה?

ישנן כספות המתוכננות במיוחד עבור המגזר הפרטי והעסקי. הכספות האלו הן הכספות הביתיות והכספות המשרדיות האמורות לתת את שיטת המיגון הטובה ביותר מפני פריצות וגנבות. ישנם סוגים נוספים של כספות כמו כספות כבדות וכספות מיוחדות עבור מדיה דיגיטלית. אז חשוב שנבין בדיוק מה הכי מתאים עבורנו.

שימושים שונים וחשובים של כספות כבדות

כספות כבדות ומסיביות הרבה פעמים באות להגן מפני  גנבה של רכוש בעל חשיבות גדולה מאוד בתנאי שהכספת היא בתקן. כובד הכספת הוא אלמנט חשוב ביותר וישנם חפצים שעל מנת לאבטח אותם הכספת צריכה להיות כבדה מספיק לפי תקנות משרד הביטחון והמשטרה. בואו נבדוק מה מאחסנים בתוך כספות כבדות ומדוע.

 1. כספת לאחסון נשק -
  נשק כידוע לנו הוא דבר מסוכן ולא היינו רוצים שיגיע לידיים הלא נכונות. לכן, על מנת לאחסן נשק נצטרך להשתמש בכספות כבדות. לא נרצה שיתאפשר לפורץ או לכל אדם זר להזיז את הכספת ממקום למקום.  בנוסף, כספות כבדות בדרך כלל משלבות בטון ומנגנוני נעילה מסובכים יותר האמורים להקשות על הפורץ ולעכב אותו.
 2. כספת לאחסון מסמכים חשובים -
  ישנם מסמכים חשובים ביותר הזקוקים להגנה מקסימלית. אין אפשרות שיפלו לידיים הלא נכונות וימצאו את דרכן החוצה. ארגונים המשתמשים בכספות כבדות מסוג שכזה הם משרד הביטחון המחזיק אלפי מסמכים מסווגים הקשורים לביטחון המדינה. כספות אלו יהיו ברמת קשיחות גבוהה מאוד, בעלות מנגנוני נעילה כפולים. בדרך כלל לכספות האלו יהיו בתוכן מלכודות זכוכית האמורות להגן על הנעילה, על הקוד של הכספת ולהקשות על הפורץ.
 3. כספת לאחסון תרופות -
  ישנן כספות כבדות השומרות על תרופות עבור בתי חולים ובתי מרקחת. ציוד זה מאובטח ומיועד לשימושים ספציפיים בלבד. צריכת תרופות צריכה לעשות בצורה מבוקרת, לכן חשוב ביותר שציוד רפואי יהיה שמור ושהגישה אליו תהיה מינימלית. כספות מהסוג הזה הן כבדות על מנת למנוע ניידות של המוצרים. בדרך כלל הן עבות, בעלות מנגנוני נעילה כפולים ומותקנות בהן מלכודות.
 4. כספות לתכשיטנים ויהלומנים -
  תכשיטים ויהלומים הם מוצרים יקרים במיוחד הזקוקים להגנה מקסימלית. הכספות הכבדות מאפשרות הגנה מרבית על תכולה, מונעות ניידות והעברה של הכספת ממקום למקום ומאוד קשות לפריצה.

חשוב מאוד לזכור לפני שרוכשים כספת כבדה

כמה טיפים שחשוב לזכור. נבחר כספת כבדה המתאימה לרכוש אותו נרצה לאבטח. אם אלו הם מסמכים אז חשוב שתהיה חסינת אש, אם זה נשק, חשוב שתהיה בעלת משקל נכון וממוגנת ביותר. הדבר החשוב ביותר הוא להזמין כספת והתקנה מאיש מקצוע בעל הסמכה נכונה וותק בענף. איש מקצוע אשר מכיר את סוגי הכספות היכול לייעץ ולעזור בבחירת הכספת הנכונה עבורכם.