פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

כספות חסינות אש נועדו להגן על תוכן הנמצא בכספת מפני טמפרטורות גבוהות ביותר, לצורך העניין בשעת שרפה. כספות חסינות אש יכולות להגן על המוצרים בתוכם למשך זמן של בין חצי שעה לארבע שעות במהלך שרפה. רמת הכספת נקבעת עלי ידי משך הזמן בה היא מסוגלת להגן על תכולתה. לא כל הכספות חסינות האש מגנות בצורה שווה על תוכן הכספת במקרה ופרצה שרפה.

היתרונות של כספות חסינות אש

הכספת הבטוחה ביותר המיועדת להגן על תכולת הכספת שלנו היא כספת שמעוגנת לרצפה. כספת רצפה היא העמידה ביותר במצבים כאלו אך לא כל כספות הרצפה מסוגלות להגן על תכולת הכספת מפני מים. כאשר שרפה מתרחשת, בדרך כלל על גבי התקרה יהיו תלויים ספרינקלים שינסו לכבות את האש וכתוצאה מכך הכספת, אם אינה אטומה מספיק יכולה להיות מוצפת. אם התכולה לא תישרף אז היא בכל מקרה תפגע ותירטב. כספות חסינות אש צריכות להיות עמידות במים ומעוגנות לרצפה בעזרת בטון ואז נוכל להשיג מיגון מקסימלי.

מגוון סוגים של כספות חסינות אש

כספות חסינות אש מגיעות בווריאציות שונות. הן יכולות להגיע בגדלים שונים ובדגמים שונים. להלן כמה דוגמאות.

  1. סדרת כספות מגן-אש
    כספת זו יכולה לשרת את האדם הפרטי, חברות גדולות או מוסדות שונים. הכספת עשויה מפלדה קשיחה, בעלת דפנות כפולות שבתוך הדפנות ישנו חומר חסין לאש. הכספת ננעלת על ידי בריחים כפולים הנמצאים בפנים אך בהחלט ניתן להוסיף מנגנוני נעילה נוספים כמו קוד אישי המורכב מצרוף של כמה ספרות. מאוד מומלץ לעגן את הכספת לקיר או לרצפת בטון, דבר שיקשה על גנבת הכספת.
  2. כספות בתקן למדיה מגנטית -
    כספת זו יכולה גם כן לשרת את האדם הפרטי, חברות גדולות או מוסדות שונים. כספת זו יכולה גם להגיע בגדלים שונים. ישנם כספות שיכולות להגן על התכולה לשעה במהלך שריפה ויש כאלו שיכולות להגן במשך שעתיים. כספות אלו עמידות בצורה מאוד גבוהה בפריצות ועומדות בתקן עולמי.
  3. כספת ארון לנשק/ארון לסמים -
    כספות אלו נבנות במיוחד לארגונים מיוחדים כמו המשטרה ומשרד הביטחון האמורים לאבטח כלי נשק, מסמכים מסווגים  ולעתים סמים שנתפסו על ידי השוטרים ועד שיושמדו צריכים להיות שמורים ומאובטחים. ארונות נשק או סמים נבנים גם בגדלים ואורכים שונים. הן צריכות לקבל אישור מחברות הביטוח וננעלות במנגנון מכני או מנגנון אלקטרוני בעזרת מפתח עם שיניים כפולות על מנת להעלות את רמת המיגון.

איך בוחרים כספת חסינת אש מתאימה וטובה

ישנן הרבה חברות בענף הכספות המציעות מגוון של כספות חסינות אש. כאשר נבחר היכן לרכוש את הכספת נדאג שבאמת הכספת יכולה לבצע את הפונקציות שמנינו קודם לכן. בנוסף, חשוב מאוד שלאותה חברה שנרכוש ממנה את הכספת יהיו בעלי מקצוע טובים שידעו להרכיב את הכספת במקצועיות וילוו אותנו מבחירת הכספת ועד לפעם הראשונה שנעשה שימוש בכספת. כמובן שחשוב שהחברה תעניק מענה שוטף במידה ונזדקק לשרותם עם כל בעיה שלא נצליח למצוא לה פתרון.