פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

אקדח ביד של איש

לאנשים רבים ישנם חפצים אישיים שיכולים לסכן חיי אדם והגישה אליהם חייבת להיות בלעדית לבעל הכספת. אם ברשותכם כלי נשק ברישיון, כמובן שתרצו לאחסן אותו במקום הבטוח ביותר הרחק מידיהם של זרים, על אחת כמה וכמה אם יש לכם ילדים שמסתובבים בבית. ילדים כמו שאנחנו יודעים הם עם סקרן מאוד ומסוגלים להגיע אל מקומות מסתור שלא חשבנו שימצאו.

כך תשמרו על חפצים אישיים

לכן, כספת ביתית המאחסנת נשק היא מוצר שכל בעל נשק מחובתו לרכוש בכדי לשמור על בטחון הבית או במקרה של החזקת נשק במקום העבודה, על בעל הנשק לשמור על ביטחונם של העובדים במקום. כאשר אנחנו חושבים על כספת, ישר אנחנו חושבים על גנבה או פריצה אך לכספת שימושים נוספים חשובים מעבר לגנבה או פריצה ואל לנו לזלזל בחשיבות פונקציות ההגנה הנוספות של הכספת.

כספות המיועדות לאבטחת נשק

ישנן כספות ביתיות מסוגים שונים, בגדלים שונים וברמות מיגון שונות. כאשר נרכוש כספת ביתית או משרדית לצורך אבטחת נשק, הכספת תצטרך לעמוד בכמה דרישות על מנת שתוכל להעניק את ההגנה המספקת עבור מיגון הנשק המאוחסן בתוכה. כספות ביתיות המותאמות לאחסנה והגנה על נשק צריכות להבנות בהתאם למפרטי משטרת ישראל או בהתאם למפרטים של משרד הביטחון. רק כאשר כספת תעמוד בדרישות המפרטים האלו היא תוכל לקבל אישור מחברות הביטוח ואם מדובר בעסק, הכספת תצטרך לעבור בדיקה ולקבל אישור מקצין הרישוי לעמידה בתנאים המתאימים לקבלת רישיון עסק. כספות ביתיות המותאמות להגנה על כלי נשק ננעלות בדרך כלל עם מפתח כפול שיניים ומנעול קומבינציה מכני, או שיכולות להינעל על ידי מנעול בעל מנגנון אלקטרוני שנפתח על ידי קומבינציה מספרית הידועה לבעל הכספת בלבד. ישנן כספות קטנות לאחסון נשק וישנן כספות גדולות יותר המגיעות בצורה של ארון ויכולות לאחסן כמות גדולה יותר של נשק.

דגש על בחירה נכונה

כמו שציינתי קודם לכן, ישנו מפרט מדויק על פי משטרת ישראל שכספת לנשק צריכה לעמוד בו וזאת על מנת שתגן על הנשק ועל האנשים מסביבה בצורה הטובה ביותר. לא היינו רוצים שחס וחלילה מישהו שאינו מורשה להשתמש בנשק ימצא את דרכו אל הנשק שלנו וישתמש בו לרעה או בחוסר זהירות, זה עלול להיגמר באסון. חלק מהדרישות עבור כספות ביתיות שיכולות לאחסן נשק הן עיגון הכספת לרצפה כך שלא יוכלו לעקור אותה ממקומה בשום צורה, גודל הכספת צריך להיות מותאם לנשק הספציפי אותו הוא מאחסן ומבנה הכספת צריך להיות מיוצר מחומרים ספציפיים, בעוביים מסוימים ושבדלת תהיה מותקנת מדרגה שתהווה הגנה מפני אש. לסיכום, כאשר נרכוש כספת ביתית על מנת לאחסן ולבטח את הנשק שלנו, חשוב מאוד שנקפיד על האלמנטים החשובים אותם הזכרתי למעלה. חשוב שנזכור שאם יש בבעלותנו נשק, אנחנו חייבים להיות אחראים למגן ולאבטח אותו בצורה הטובה והאיכותית ביותר!! כלי נשק הוא דבר מסוכן מאוד ורק אנשים עם רישיון מתאים מורשים להחזיק ולהשתמש בו.