פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

אם כחלק מהמקצוע שלכם אתם עובדים בסביבת המחשב ויש ברשותכם קבצים וסוגים שונים של מדיה מגנטית ודיגיטלית הזקוקים להגנה, המאמר הבא יוכל לעזור לכם במציאת פתרון. יש ברשותכם המון חומר שנצבר על גבי קבצים שונים המאוחסנים בתוך אר דיסקים ניידים, דיסקים למיניהם, מכשירי דיסקאונקי וגם על גבי המחשב עצמו. המידע השמור על כל המכשירים האלו הוא מידע לעיניכם בלבד כי קשור לפרויקטים סודיים, מקצועיים או אולי מכיל מידע חשוב עליו אתם עובדים עבור הלקוחות שלכם.

גם הקבצים שלכם חייבים הגנה

אם כך, איך תוכלו לוודא ששום דבר לא יקרה לקבצים האלו, היכן תוכלו לשים אותם על מנת שאנשים שאין להם הרשאה לא יוכלו להגיע אליהם ולשים את ידם על המידע הרגיש וחשוב הזה. בדיוק בשביל צורך זה קיימות כספות חסינות אש ומיד נבין מה כספות אלו יודעות לעשות ומהן המטרות העיקריות שלהן.

כספת מיוחדת למדיה מגנטית

על מנת שמדיה דיגיטלית תוכל להיות מוגנת היא תצטרך לעמוד במספר קריטריונים. קודם כל נבין שאנחנו רוצים להגן על הקבצים שלנו מפני פריצה ולכן הכספת צריכה להיות איכותית. ככל שתהיה איכותית יותר כך יהיה קשה יותר לפרוץ אותה. ישנם מנגנונים שונים לכספות, ישנם מנגנונים כפולים וישנן כספות שבתוכן מותקנות מלכודות וכל זאת על מנת להקשות על פריצת הכספת. אך להגן על הקבצים שלנו מפני פריצה אין זה מספיק. מה קורה אם חס וחלילה פורצת שריפה בבניין, איך נוכל לדאוג שהקבצים שלנו יישארו שלמים. ובכן, בשביל זה קיימות כספות חסינות אש. ישנן כספות כאלו המתאימות להגנה על ניירת וכאלו המתאימות להגנה על מדיה דיגיטלית. כאשר כספת היא חסינת אש, זה אומר שהיא בוודאות כספת בתקן. התקן נקבע על ידי סדרת מבחנים שעוברת הכספת ומגדירה את רמת המיגון שלה בפני פריצות, אש, קידוח על ידי כלים שונים, ומים. ככל שייקח יותר זמן לפרוץ אותה כך תדורג יותר גבוהה. חפצים שונים נשרפים בטמפרטורות שונות, נייר נשרף בטמפרטורה שונה ממדיה דיגיטלית ולכן שני החומרים זקוקים להגנות שונות. מדיה מגנטית נשרפת בטמפרטורה של בין 45-50 מעלות לכן הכספת חייבת לעמוד בטמפרטורה שלא תעלה על 45 מעלות על מנת שתוכל להגן על המדיה הנמצאת בפנים.

סוגים שונים של כספות חסינות אש

כמו שציינתי קודם לכן, ישנן כספות חסינות אש עבור חומרים ספציפיים. בנוסף, ישנן כספות חסינות אש שיכולות להגן על תכולתן למשך כשעה וישנן כספות חסינות אש שיכולות להגן על תכולתן למשך זמן רב יותר. כספות חסינות אש למדיה מגנטית, בדרך כלל יכילו עוד דלת פנימית בכדי להגביר את המיגון. כאשר תבחרו כספת חסינת אש למדיה שלכם, שימו לב שהיא ממוגנת בפני לחות, קיטור ועשן היכולים להיווצר במהלך שריפה. לכספות כאלו יש מדבקה או ספוגית שכאשר באה במגע עם העשן היא מתנפחת ויוצרת איטום. אם תיקחו בחשבון את כל האלמנטים החשובים והמומלצים, תביטו היטב במפרטים של התקנים השונים, תוכלו לרכוש כספת חסינת אש למדיה מגנטית שתעשה עבודה נהדרת ותוכלו לישון בשקט.