פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

כספת בתקן

לא אחת בעלי עסקים צריכים להתמודד עם נזקים כלכליים הנגרמים עקב ניסיונות פריצת הכספת המכילה תכולה יקרה. לעתים הפורצים מצליחים בניסיון הפריצה וגונבים את כל התכולה ולעתים ניסיון הפריצה אינו מצליח אך הכספת נפגעה ועולה המון כסף לתקן אותה. אם גם אתם חוויתם ניסיון פריצה ולצערכם אתם זקוקים לכספת חדשה, ההמלצה הטובה ביותר היא רכישת כספת בתקן.

מה היא כספת בתקן?

על מנת שהפעם תרכשו את הכספת הטובה והמוגנת ביותר שלא תשאיר מקום לאפשרות של פריצה, עליכם לרכוש כספת ברמת מיגון גבוהה ביותר. ישנם סוגים שונים של מיגונים של כספות וכמובן, ככל שהכספת איכותית יותר, כך היא גם ממוגנת יותר. אז איך אם כך, אפשר לוודא שהכספת שאתם רוכשים היא כספת איכותית מהסוג הטוב ביותר אתם שואלים? לשם כך הגדירו תקנים מיוחדים לכספות המעידים על רמת המיגון של כל כספת.

כספת בתקן תעניק הגנה מקסימלית

ובכן, מהי כספת בתקן ואיך הוא נקבע ונמדד? כספת בתקן הינה כספת שעברה סדרה ארוכה של מבחנים ובדיקות שקבעו את רמת העמידות שלה כנגד פריצה וכנגד חומרים שיכולים להזיק לתכולת הכספת. כספות בתקן עוברות את המבחנים במעבדות מוכרות ומוכרזות המוכרות על ידי משטרת ישראל, משרד הביטחון, חברות הביטוח וחברות אבטחה אחרות. ישנם תקנים שונים המאפיינים אזורים שונים ברחבי העולם. ישנו את התקן האמריקאי, התקן האירופי והתקן הגרמני המוכרים במקומות רבים. המבחנים שעוברות הכספות הם שונים אך כל כספת שמוגדרת בתקן, יש לה תעודה המעידה על המבחנים הספציפיים אותה עברה. כספות עוברות סדרה של מבחנים שונים כגון עמידות בפני שרפה, עמידות בפני פיצוצים שונים, עמידות בפני קידוח, כלומר כמה זמן ייקח לפורץ לקדוח חור בתוך הכספת ורמת העמידות בפני פריצה בעזרת כלים שונים. התקן יקבע תוך כמה זמן יצליח האדם המנסה לפרוץ את כספת יצליח לפרוץ אותה בעזרת כלים שונים וכמה זמן הכספת תוכל להגן על תכולה מסוג ניירת כאשר פורצת שרפה. ישנם הבדלים בין התקנים האמריקאים לבין התקנים האירופאים. התקן האירופי מבצע את המבחנים על גבי החזית, כלומר על הדלת של הכספת שבה בדרך כלל מותקנים מנגנוני הנעילה השונים והמלכודות השונות שאמורות להקשות על הפריצה. התקן האמריקאי מבצע את המבחנים על דפנות הכספות השונות ללא נגיעה במנגנונים השונים.

בחירת הכספת הנכונה

לסיכום, נכון לומר שכספת בתקן תעניק הגנה אמתית, טובה ואיכותית כנגד פריצות ונזקים אחרים העלולים לפגוע בכספת. בדרך כלל כספות בתקן יהיו כבדות כי הן ממולאות בחומרים שמגדילים את איכות המיגון. אם אתם מחפשים את הכספת החזקה ביותר, כספת בתקן היא המומלצת ביותר. הבינו את הצורך שלכם לפי התכולה אותה אתם מעוניינים לבטח, התייעצו עם חברה בעלת וותק וניסיון לגבי מיקום התקנת הכספת והפונקציות השונות להם אתם זקוקים במיגון הכספת ותעניקו לעצמכם ולתכולה שלכם מקסימום של הגנה. ככל שתשקיעו יותר באיכות הכספת, ככה היא תהיה בעלת מיגון חזק יותר.