פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

כספת בתקן

לכל אלו שמחפשים ומתעניינים ברכישת כספת ביתית, משרדית או כספת לכל שימוש אחר ואינם מבינים בכספות, המאמר הבא יעזור לכם להתחיל להבין מהי הכספת שיכולה להגן על החפצים יקרי הערך שלכם בצורה הטובה ביותר. ישנם הרבה סוגי כספות ולא לחינם מייצרים כספות שונות כי כל תכולה זקוקה להגנה ספציפית המותאמת במיוחד עבורה. אם אתם בעלי עסק, יכול להיות שתזדקקו לכספת גדולה במיוחד ואם אתם אנשים פרטיים אולי תזדקקו לכספת קטנה.

ההבדלים בין סוגי הכספות

בתוך כספת פרטית תוכלו לאחסן את המסמכים החשובים שלכם שנמצאים בבית וזקוקים להגנה. אז ציינתי שיש סוגים שונים הכוללים בתוכם גדלים שונים, מנגנוני הגנה מיוחדים ולעתים מלכודות, כספות מיוחדות למסמכים, כספות המיועדות להגן על מדיה מגנטית וכספות שיעודן הוא לאבטח כלי נשק ועוד כלים או חומרים מסוכנים אחרים למיניהם.

מה קובע את איכות הכספות השונות

כיוון שיש המון סוגים של כספות, חשוב שנדע להבדיל בין הסוגים השונים על מנת שנרכוש את הכספת המתאימה ביותר לצרכים האישיים או העסקיים שלנו. מה שמגדיר את איכות הכספת הוא התקן שלה. לא כל הכספות הן כספות שקיבלו תקן ולכן מידת האבטחה שלהן לא תהיה טובה בוודאות כמו זו של כספות בתקן. כספות בתקן הן כספות שעברו סדרה של בדיקות מקיפות שמגדירות את רמת המיגון שלהן. שכספת עוברת סדרת בדיקות ומבחנים, בודקים את העמידות שלה בפני כמה גורמים. ראשית בודקים איך הכספת תעמוד בפני ניסיון פריצה עם מכשירים ספציפיים כגון מקדחה. בנוסף, בודקים כמה עמידה הכספת בפני ניסיון פריצה עם מכשיר הברנר, כמה עמידה היא בפני פיצוצים שונים ותוך כמה זמן ניתן ליצור בה חור. ישנן כספות חסינות אש שעוברות מבחנים הבודקים כמה עמידה היא בפני אש וכמה זמן תוכל להגן על התכולה במקרה של שרפה. ישנם תקנים שונים ברחבי העולם ובדרך כלל התקנים המוכרים ביותר הם התקן האמריקאי והתקן האירופאי שהם מעט שונים אחד מהשני. בתקן האמריקאי, סדרת הבדיקות נעשית על גבי הדפנות של הכספת ולא בחזית שלה לעומת התקן האירופאי המבצע את הבדיקות שלו על גבי חזית הכספת, כלומר על הדלת שלה ששם מותקנים המנגנונים השונים ואם יש לכספת מלכודות, הן יהיה מותקנות על הדלת גם כן.

אם כבר אז כבר - השקיעו בכספת שלכם

לסיכום אפשר להבין שכספות בתקן יהיו בעלות מנגנוני הגנה משוכללים ואיכותיים וכנראה שתשקול לא מעט. אם אתם כבר רוכשים כספת עבור הגנת רכוש יקר הערך שלכם, מומלץ מאוד שהכספת תהיה בתקן, כך תוכלו להיות רגועים יותר ובטוחים שהחפצים שלכם מוגנים. כספות בתקן תמיד יהיו איכותיות יותר מכספות אחרות כי עברו בדיקות המוכיחות את יכולת ההגנה והעמידות שלהן. חשוב לציין שגם אם רכשתם כספת נהדרת בתקן, חשוב מאוד שההתקנה או העיגון שלה יעשו בצורה מקצועית על מנת להקטין את הסיכוי לגנבתה ופריצתה.