פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

כספות חסינות אש

עולם הכספות הוא עולם רחב מאוד ובתוכו סוגים שונים ורבים של כספות המיוצרות ומתוכננות על מנת להגן על תכולות רבות בעלות מאפיינים שונים. ישנם המון ארגונים, עסקים ואנשים פרטיים הזקוקים לכספת איכותית שתגן על רכוש בעל חשיבות רבה גם מפני ניסיונות שונים של פריצות וגנבות וגם מפני נזקים לא צפויים שעלולים לפגוע ולהשמיד את התכולה. כמובן שכספות מגיעות בגדלים שונים, יש להן מסות שונות ונעילות שונות העובדות באמצעות מנגנונים שונים.

על מנת לרכוש כספת טובה ואיכותית, עלינו לדעת מהם המאפיינים של מגוון הכספות על מנת להעניק לתכולה שלנו את המיגון שהיא צריכה וכמובן שיהיה הטוב ביותר. ישנם כל מיני מקומות המציעים כספות שונות למכירה, גם מקומות שדווקא אינם מתמחים בסוגים של כספות ומציעים מגוון של מוצרים שונים ביניהם גם כספות. ההמלצה לרכישה נכונה היא לפנות אל אנשי מקצוע שיכולים לכוון אל הבחירה הנכונה בהתחשב בכל מיני צרכים וקריטריונים המתאימים במיוחד עבורכם.

כספת טובה ואמינה

כספות בתקן הן אחד מהסוגים של מגוון הכספות שקיים בשוק ונחשבות לסוג הטוב והאיכותי ביותר שמוצע. כספות בתקן הן היחידות שיכולות להבטיח רמת מיגון וודאית כיוון שטרם קבלת התקנים השונים הן עוברות סדרה של מבדקים ומבחנים המציינים את יכולותיהן השונות. הנה כמה מהסוגים של כספות בתקן:

  • כספות חסינות אש - כספות מהסוג הזה כמובן מקבלות את התקן לאחר שנבדקו שאכן יכולות לעמוד בפני אש. גם בתוך הסוג הספציפי הזה ישנן קטגוריות שונות. ישנן כספות חסינות אש שיכולות להגן על ניירת ואחרות שיכולות להגן על מדיה מגנטית וחומרים מסוימים נוספים. לכל חומר ישנה טמפרטורת בערה שונה לכן הכספות עמידות בפני טמפרטורות שונות. בנוסף, ישנן כספות חסינות אש שיכולות להגן על התכולה לזמן ארוך יותר מאחרות ואת זה מציינים התקנים השונים במדויק.
  • כספת בתקן בפני פריצה על ידי כלים - ישנם כל מיני סוגים שונים של ניסיונות פריצה. חלק מהפורצים העוברים על החוק ינסו לפרוץ את הכספת על ידי חומרי נפץ, אחרים ינסו לקדוח חורים בכספות השונות וחלק ינסו לפרוץ אותן עם מבערים. ישנן כספות בתקנים מיוחדים ההופכים את הכספת לעמידה בפני הניסיונות הספציפיים הללו.
  • כספת בתקן לכלי נשק - כספות כאלו בדרך כלל ישמשו ארגונים מוסדיים גדולים כגון משטרת ישראל או משרד הביטחון כיוון שברשותם כלי נשק רבים שמוכרחים להיות מוגנים בכל עת ולכן הכספות חייבות להיות בעלות יכולות מיגון וודאיות וספציפיות. ישנן גם כספות ביתיות בתקן דומה עבור אנשים המחזיקים כלי נשק ברישיון פרטי.

תקנים שונים

ישנם כל מיני תקנים גלובליים שהידועים ביותר מביניהם אלו הם התקן האירופי המציין שבדיקות הכספת נערכו על חזית הכספת, כלומר על דלתה הראשית. התקן השני הוא התקן האמריקאי המציין כי הבדיקות והמבחנים בוצעו על גבי ששת הפאות השונות של הכספת. כמובן שישנם עוד תקנים אך אלו הם המוכרים ביותר. אל תתפשרו בבחירת הכספת ורכשו כספת בתקן המתאים.