פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

אם אתם מחפשים כספות כבדות להתקנה במשרד או בבית הרי שעד מהרה תגלו שזה עניין די מורכב.

יש הרבה דברים שצריך לדעת לפני שרוכשים כספות כבדות על מנת שהבחירה שלכם תתאים לצרכים שלכם. מבין האלמנטים המשפיעים על בחירת הכספת נמנים סוג הנעילה, עובי דופן הכספת, משקל וגודל פיזי.

יש מקרים בהם נדרשת כספת עם קריטריונים מדויקים ובמקרה זה נבחר בקבות כספות כבדות עם תקן. במדריך הזה ניתן לכם את הכלים הבסיסיים שבעזרתם תוכלו להבין מה צריך ומה נדרש לרכישת כספות כבדות וכיצד להתאים אותם לצרכים שלכם.

מה זו כספת כבדה?

הסיבה לשימוש בכספות כבדות נובע מהצורך למנוע מהגנב לעקור את הכספת ולברוח אתה. כיום הכספות קשות יותר לפריצה ולכן הגנבים במקום לנסות ולפרוץ את המנעול במקום יעדיפו לעקור את הכספת ממקומה ולקחת אותה למקום אחר על מנת לפרוץ אותה ללא לחץ. ובכן כספות כבדות כשמם כן הם בעלות משקל כבד אולם המשקל לא בהכרח מעיד על איכות או חוזק הכספת, יש כספות פשוטות למדי בעלות משקל כבד. אלו המרכיבים של כספת כבדה:

 

 

  • משקל - המרכיב העיקרי של כספות כבדות הוא המשקל, ככל שהכספת שוקלת יותר כן יהיה קשה יותר לגנב לעקור אותה ולברוח. ניתן ליצור משקל כבד בכספת על ידי עיבוי הדפנות, לעיתים אלו יהיו ממולאות בבטון או מתכות שונות שגם יוצרות משקל כבד יותר וגם מקשות על הקידוח או החיתוך.
  • גודל - הגודל הפיזי של הכספת משפיע באופן ישיר על המשקל. לרוב כספות גדולות יהיו בעלות משקל כבד יותר אך אם אנו נרצה כספת קטנת מידות וכבדה סביר להניח כי הדפנות שלה יהיו מעובות ביותר.
  • עובי דופן - כפי שציינו יש כספות בעלות דפנות כפולות. הדופן הכפולה מכילה ברוב המקרים מתכות שונות בשכבות, חלקיקי קרמיקה, נחושת, מנגן ועוד. המטרה העיקרית של המילוי בדפנות הוא להקשות על קידוח הדופן או חיתוכה על ידי כלי עבודה. ככל שהדופן עבה יותר כך סביר להניח כי זמן הפריצה יהיה ארוך יותר וביחס ישר גם משקל הכספת יהיה כבד יותר.
  • סוג נעילה - המרכיב המשמעותי ביותר בכספות בין אם הן כבדות או לא הוא מנגנון הנעילה, מנגנוני הנעילה מתחלקים ל 2 קבוצות עיקריות, מנגנונים מכאנים ומנגנונים אלקטרוניים. הקבוצה המכאנית כוללת מנעולי מפתח, מנעולי קומבינציה מכאנית ואילו הקבוצה האלקטרונים כוללת מנגנוני נעילה ביומטריים ונעילת מקשים.
  • תקן - רוצים להבטיח לעצמכם כספות בדות שבאמת ישמרו על הדברים היקרים לכם? אם כן עשו זאת על ידי בחירת כספות בתקן, הן הוא למעשה ההתחייבות של יצרן הכספות שהכספת אכן תתמודד עם סוג הפריצה שאליה מכוון התקן. כל כספת שיש לה תקן עוברת סדרת מבחנים שכוללת מבחני ריסוק, מבחני קידוח ומבחני אש. תוצאת המבחנים קובעת את רמת העמידות, תקן לדוגמה TRXTL60X6 אומר כי הכספת עמידה למשך 60 דקות בכל אחת מ 6 הפאות שלה כולל הדלת בפני קידוח, חיתוך, פיצוץ וכלים כבדים.

 

 

איך נבחר את הכספת המתאימה?

כמו שאנו מבינים יש לא מעט סוגי כספות, לכל סוג של כספת יש ייעוד שמתאים לה והכוונה היא שכספות חסינות אשד מתאימות לאחסון ניירת לעומת כספות כבדות בתקן שמתאימות יותר לתכשיטים או חפצי ערך יקרים. בחירת הכספת המתאימה צריכה להיעשות על ידי הבנת הצרכים ולכן מומלץ לבחור בחברה בעלת ידע ומוניטין בתחום, רק כך תבטיחו לעצמכם כספת שמתאימה ושאינה יותר או פחות מידי ממה שאתם צריכים.