פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

לרבים מאיתנו יש נשק, בין אם זה נשק אישי בודד ובין אם אלו מספר נשקים (לדוגמה בקיבוץ, מפעל וכדומה).

על הנשק יש לשמור מכל משמר על מנת שלא יגנבו אותו או שלא יגע בו מי שאינו מורשה לכך. על מנת למנוע גישה לכלי יריה אנו מאחסנים את הכלים בתוך כספות לנשקים. כספות לנשקים מהוות חלק בלתי נפרד מבעלי הנשקים וזאת בשל הרגישות הרבה והסכנה הטמונה בהם בנוסף יש יתרונות רבים נוספים לכספות כמו מניעת בני משפחה או ילדים מלשחק עם הנשק. ההמלצה הגורפת היא להתקין כספת שבנויה בהתאם לתקן משטרת ישראל לאחזקת כלי יריה.

כספת לנשק או ארון לנשק? מה ההבדלים?

יש לא מעט שאומרים ארון נשק ומתכוונים לארון בו מאוחסנים הנשקים ואחרים יגידו כספות לנשקים ויתכוונו לאותו דבר בדיוק. אולם כן יש הבדלים בין סוגי ההגנות השונות על נשקים ועליהם נסביר כעת:

כספת לנשק | כספת לאקדח - מבין כל כספות לנשק אולי אלו הנפוצות ביותר. כל אדם שיש ברשותו כלי יריה כדוגמת אקדח, והכוונה לשוטרים, אנשי צבא ואנשים פרטיים שיש ברשותם רישיון לנשיאת נשק, כל אחד מאלו מחויב על פי חוק לאחסן את הנשק מאחורי מנעול ובריח, אולם "מנעול ובריח יכול לא אחת להתפרש כמגירת שולחן. בפועל מנעול הכוונה למנעול שנועל את האקדח עם מפתח ובריח הכוונה למערכת עם בריחים המקבעים את הדלת למקומה לאחר הנעילה ושמונעים את פריצת הכספת. בדרך כלל המטרה של כספות לנשק הוא למנוע גישה אל התכולה שלהן, בעיקר על ידי הסביבה הקרובה כגון ילדים.

ארון נשק - מיועד לאחסון רובים לרוב נהינו בעל קיבול של לפחות 5 כלי יריה. השם "ארון נשק" נובע מהדמיון של גודל הכספת לארון.

דלת לחדר נשק - במקומות בהם מאוחסנים מגוון סוגים של נשקים או שיש מספר רב של נשקים ( לרוב מעל 5 - 10 כלי יריה, ההנחיה היא לבנות חדר נשק, את חדר הנשק ממגנים על ידי דלת לחדר נשק, זו זלת ייעודית שנבנית במיוחד לצורך מניעת חדירה לחדר.

ההבדלים בין כספת לחפצי ערך לבין כספות לנשקים

יש הבדלים משמעותיים בין כספות לנשקים לבין כאלו המיועדות לחפצי ערך כגון תכשיטים. ראשית חשוב לציין כי כל כספת באשר היא ניתנת לפריצה, חלקם יהיה קל יותר לפרוץ ואחרות יהיה קשה יותר אולם בסופו של יום כספת איכותית נמדדת בזמן שהיא יכולה לעכב את הפורץ. אופן בניין כספת לנשק שונה בדרך כלל מכספת המיועדת לכספים או תכשיטים, למרות שבסופו של יום המטרה משותפת - להגן על התכולה. כספות לתכשיטים לרוב יהיו כבדות יותר, הדפנות יהיו כפולות ועל מנגנון הנעילה תהיה הגנה כפולה בצורת מלכודת, לעומת זאת כספת לנשק בדרך כלל עשויה מפח בעובי של 6 - 10 מ"מ והמשקל של היה יקל יחסית, הדגש ששמים על כספות לנשקים הוא הקיבוע, שיטות הקיבוע מגוונות החל מבורגי ג'מבו לבטון ועד ליציקת פלטת פלדה וריתוך הכספת אליה. כספות לנשקים שרק מונחות ואינן מקובעות לא יבטיחו את התכולה וגנב יוכל לקחת את הכספת איתו ולפתוח אותה במועד מאוחר יותר.