פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

בזמן האחרון כספת ביתית הפכה להיות פריט הכרחי בכל בית. אבל למה? הסיבה לכך נובעת ממצבים שונים המחייבים התקנת כספת בבית כגון:

  • שמירה ואחסון מסמכים חשובים שאנו רוצים למנוע מאחרים גישה אליהם.
  • שמירה על חפצים יקרי ערך כגון תכשיטים, זהב, וכסף.
  • מניעת גישה של באי הבית אל פריטים מסוימים כגון אקדח, רובה וכדומה. 

כמו כן חברות הביטוח מחייבות בעלי נכסים ורכוש מעל ערך מסוים להתקין כספת ביתית אשר תהיה תואמת את הדרישות הביטוחיות. הדרישות נובעות מהערכים הביטוחיים של תכשיטים וחברות הביטוח מחליטות לדרג אותם מבחינה סיכון. כלומר, ככל שהערך של החפץ נמוך יותר, כך רמת המיגון של הכספת הנדרשת יורדת אם בכלל, לעומת חפצים עם ערכים גבוהים שמצריכים כספות מתקדמות עם אבטחה משוכללת. המדרגות הללו הן אחת הסיבות העיקריות שמעלות את הצורך בכספת ביתית.

כספת ביתית, פנים רבות לה

בין כספות שונות, ישנם הבדלים משמעותיים הניכרים בנראות וביעילות של הכספת. כספת ביתית גדולה וכבדה לא בהכרח יותר מוגנת או יותר איכותית מכספת קטנה ופחות איכותית אבל שעברה מבחני תקן וכיוצא מכך מוגנת בשלל הגנות ויותר אפקטיבית בהגנה על הדברים שלכם מגנבים.

כספת ביתית טובה צריכה לשאת חלק או את כל הקריטריונים הבאים:

  • כספת ביתית צריכה להיות קלה לתפעול
  • הכספת צריכה להיות מוגנת בפני גנבים
  • הכספת צריכה להיות מקובעת ומעוגנת כראוי על מנת למנוע את עקירתה מעל ידי גנבים.

חשוב לבחון ולבדוק איזו כספת אנו רוכשים, ברור שאין חוקים המחייבים סוג או משקל של כספת בהתאם לתכולה שלה אולם אם ניקח כספת ביתית באיכות ירודה ונשמור בה חפצי ערך יקרים במקרה של פריצה הסיכוי להצלחת הפורץ לפתוח את הכספת יהיה גבוהה במיוחד לעומת התקנת כספת איכותית בעלת רמת מיגון גבוה, מיכאן שיש להתאים את הכספת אל החפצים שעתידים להיות בתוכה ממש כמון שאנו נבחר משאית לצורכי הובלות ומכנית ספורט לצורכי תחרויות.

בחירת מנגנון נעילה של כספת ביתית

מנגנון הנעילה של כספת ביתית אינו דבר שבא ברגל. בעיני רוב האנשים הנעילה האידיאלית היא נעילת מפתח. אולם המפתח יכול להיאבד או להישכח ולא אחת גם להיגנב, ובמקרה כזה חשוב לדעת כי אם אבדתם את המפתח תצטרכו להזמין פורץ מנעולים ולהחליף את המנעול בחדש על מנת למנוע אפשרות שהמוצא יגיע וינסה לפרוץ את הכספת שלכם ובנוסף החלפת מנעול של כספת ביתית כרוך בעלויות לא קטנות. בדגמים אחרים של כספות ביתיות קיימת מערכת נעילה דיגיטלית המתבבצעת על ידי הקשת קוד מספרים בן 4 עד 6 ספרות (בדרך כלל), הנעילה משתחררת בעזרת קומבינציה שאתם בוחרים לעצמכם. חשוב לזכור כי מערכות אלו גבדגמים מסויימים ניתנות לעקיפה על ידי מפתחות חירום או מספרי מאסטר, ולכן כספות אלו אינן נחשבות ככספות מוגנות במיוחד. הרי, אם יש דרך לעקוף את המנעול, הוא לא באמת מגן. קוד המאסטר  הנקבע הוא בדכ הקוד שמשומש ביום יום.

כספות ביתיות, חזקות ואיכותיות ככל שיהיו, תמיד יהיו ניתנות לפריצה. רמת האיכות משפיעה על כמות הזמן שייקח לפרוץ אותה. תמיד עדיף להתייעץ עם מומחה בכל מה שקשור לכספות ביתיות. אשר יספר לכם את הכספת שתוכלו להנות ממנה כמה שיותר.