פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

מאמרים ומדריכים

בזמן האחרון כספת ביתית הפכה להיות פריט הכרחי בכל בית. אבל למה? הסיבה לכך נובעת ממצבים שונים המחייבים התקנת כספת בבית כגון:

 • שמירה ואחסון מסמכים חשובים שאנו רוצים למנוע מאחרים גישה אליהם.
 • שמירה על חפצים יקרי ערך כגון תכשיטים, זהב, וכסף.
 • מניעת גישה של באי הבית אל פריטים מסוימים כגון אקדח, רובה וכדומה. 

כמו כן חברות הביטוח מחייבות בעלי נכסים ורכוש מעל ערך מסוים להתקין כספת ביתית אשר תהיה תואמת את הדרישות הביטוחיות. הדרישות נובעות מהערכים הביטוחיים של תכשיטים וחברות הביטוח מחליטות לדרג אותם מבחינה סיכון. כלומר, ככל שהערך של החפץ נמוך יותר, כך רמת המיגון של הכספת הנדרשת יורדת אם בכלל, לעומת חפצים עם ערכים גבוהים שמצריכים כספות מתקדמות עם אבטחה משוכללת. המדרגות הללו הן אחת הסיבות העיקריות שמעלות את הצורך בכספת ביתית.

כספת ביתית, פנים רבות לה

בין כספות שונות, ישנם הבדלים משמעותיים הניכרים בנראות וביעילות של הכספת. כספת ביתית גדולה וכבדה לא בהכרח יותר מוגנת או יותר איכותית מכספת קטנה ופחות איכותית אבל שעברה מבחני תקן וכיוצא מכך מוגנת בשלל הגנות ויותר אפקטיבית בהגנה על הדברים שלכם מגנבים.

כספת ביתית טובה צריכה לשאת חלק או את כל הקריטריונים הבאים:

 • כספת ביתית צריכה להיות קלה לתפעול
 • הכספת צריכה להיות מוגנת בפני גנבים
 • הכספת צריכה להיות מקובעת ומעוגנת כראוי על מנת למנוע את עקירתה מעל ידי גנבים.

חשוב לבחון ולבדוק איזו כספת אנו רוכשים, ברור שאין חוקים המחייבים סוג או משקל של כספת בהתאם לתכולה שלה אולם אם ניקח כספת ביתית באיכות ירודה ונשמור בה חפצי ערך יקרים במקרה של פריצה הסיכוי להצלחת הפורץ לפתוח את הכספת יהיה גבוהה במיוחד לעומת התקנת כספת איכותית בעלת רמת מיגון גבוה, מיכאן שיש להתאים את הכספת אל החפצים שעתידים להיות בתוכה ממש כמון שאנו נבחר משאית לצורכי הובלות ומכנית ספורט לצורכי תחרויות.

בחירת מנגנון נעילה של כספת ביתית

מנגנון הנעילה של כספת ביתית אינו דבר שבא ברגל. בעיני רוב האנשים הנעילה האידיאלית היא נעילת מפתח. אולם המפתח יכול להיאבד או להישכח ולא אחת גם להיגנב, ובמקרה כזה חשוב לדעת כי אם אבדתם את המפתח תצטרכו להזמין פורץ מנעולים ולהחליף את המנעול בחדש על מנת למנוע אפשרות שהמוצא יגיע וינסה לפרוץ את הכספת שלכם ובנוסף החלפת מנעול של כספת ביתית כרוך בעלויות לא קטנות. בדגמים אחרים של כספות ביתיות קיימת מערכת נעילה דיגיטלית המתבבצעת על ידי הקשת קוד מספרים בן 4 עד 6 ספרות (בדרך כלל), הנעילה משתחררת בעזרת קומבינציה שאתם בוחרים לעצמכם. חשוב לזכור כי מערכות אלו גבדגמים מסויימים ניתנות לעקיפה על ידי מפתחות חירום או מספרי מאסטר, ולכן כספות אלו אינן נחשבות ככספות מוגנות במיוחד. הרי, אם יש דרך לעקוף את המנעול, הוא לא באמת מגן. קוד המאסטר  הנקבע הוא בדכ הקוד שמשומש ביום יום.

כספות ביתיות, חזקות ואיכותיות ככל שיהיו, תמיד יהיו ניתנות לפריצה. רמת האיכות משפיעה על כמות הזמן שייקח לפרוץ אותה. תמיד עדיף להתייעץ עם מומחה בכל מה שקשור לכספות ביתיות. אשר יספר לכם את הכספת שתוכלו להנות ממנה כמה שיותר.

השכרת כספות לאירועים בבית בתקופת הקורונה

העולם שלנו ללא ספק השתנה מקצה לקצה בעידן מגיפת הקורונה. ההשלכות של המגיפה הן לשנים רבות קדימה. ההשפעה של מגיפת הקורונה נוגעת בכולם, לא משנה מה העיסוק שלו, מה גילו או באיזה אזור בעולם הוא חי. הקורונה שינתה את חיינו. אחד הדברים שבאו לידי ביטוי בצורה בולטת במיוחד הוא נושא ההתקהלויות בכלל והאירועים בפרט. אם אנחנו העם הישראלי היינו רגילים לערוך חתונות פאר או בר מצווה עתירת משתתפים הרי שההגבלות שחלות עלינו מביאות אותנו לחשב מסלול מחדש ועם זאת להקים אירועים בסטנדרטים "קצת" שונים ממה שאנו רגילים. האולמות והמועדונים הוחלפו בפארקים, שדות ואפילו בחצר הביתית למי שיש אחת כזו. השכרת כספות לאירועים הפכה להיות דבר שבשגרה, הרי אנו רגילים לקבל מעטפות מתנה לאירוע שברוב המקרים מכילות צ'קים או מזומנים. מעטפות אלו צריכות להישמר מפני גניבה. הדרך הטובה ביותר היא ללא ספק כספות לאירועים המאופיינת על ידי חריץ להשחלת המעטפות. השכרת כספות לאירועים הפכה להיות מצרך נדרש במיוחד למי שרוצה לערוך אירוע פרטי ואין לו כספת משלו. היתרון של השכרת כספות לאירועים הוא שמצד אחד יש לכם מענה לשמירה על המתנות שאתם מקבלים ומצד שני אתם לא חייבים לרכוש כספת לאירועים אלה להשתמש ולהחזיר בתום האירוע.

 

השכרת כספות לאירועים לכולם

אם בעבר היחסית לא רחוק השכרת כספות לאירועים הייתה מיועדת למארגני אירועים, בעלי אולמות או מועדונים הרי שהעידן החדש בו אירועים נערכים בחצר הבית הביא את הצורך בפתרון של השכרת כספות לאירועים. ולכן חשוב לדעת ולהכיר כי קיימת אפשרות לפנות אלינו אל ר.א.מ כספות בע"מ לשכור כספת לאירוע. לא משנה איזה אירוע יש לכם דעו כי אנחנו ערוכים עבורכם מבחינת השכרת כספות לאירועים בכל גודל ומידה, תוכלו להגיע אלינו ולקבל את הכספת או לחילופין נוכל לספק אותה אליכם. הכספות שלנו כוללות חריץ להשחלת מעטפות, קוד ומפתח. עם הכספות לאירועים שלנו תוכלו להיות בטוחים כי המעטפות והמתנות שלכם שמורים היטב ללא חשש מגניבה. 

 

החלטתם לבצע השכרת כספות לאירועים, מה התהליך?

ראשית כל מזל טוב, אם בחרתם לערוך את האירוע במקום שאין בו כספת כדוגמת אולם או מועדון אמרנו שתמיד תוכלו לשכור כספת. השכרת כספות לאירועים מתבצעת בצורה קלה ופשוטה, אתם מצלצלים או שולחים לנו הודעה, נציג שלנו יחזור אליכם. תוכלו לאסוף את הכספת מאולם התצוגה שלנו או שאנו נוביל אותה אליכם. בתום האירוע הכספת תחזור אלינו. את תפעול הכספת במהלך האירוע אתם הלקוחות תעשו בעצמכם. יש לנו מגוון גדול של כספות להשכרה בהתאמה לכל צורך, עליכם לוודא כי אתם יודעים להפעיל, לפתוח, לסגור וכל פעולה נוספת הקשורה לכספת.

יש לא מעט סוגי כספות כאשר לרוב הנפוצות ביותר הן הכספות הביתיות. יש סוגים רבים של כספות ביתיות הנבדלות בגודל, סוג נעילה ורמת ההתגוננות שלהם בפני פריצה. רבים טועים לחשוב כי כספת גדולה היא מעידה על חוזק ועמידות אולם בפועל הגודל או המשקל הם רק גורם אחד קטן מתוך מכלול גורמים שיעידו על כספות ביתיות כחזקות ועמידות. הדבר הנוסף החשוב לא פחות מסוג הכספת הוא אופי ההתקנה שלה, כספות שאינם מותקנות טוב או נכון מועדות לעקירה וגניבה. אז אילו כספות ביתיות יש לנו ומה הדרכים להתקין אותם, הכל בהמשך.

סוגים של כספות ביתיות

מגוון הכספות גדול מאוד, יש כספות שמיועדות להגנה בפני פריצה, ואחרות להגנה בפני אש. יש כאלו המשלבות הכל יחד. אולם תמיד חשוב לזכור שצריך להתאים את הכספת לסוג התכולה שאנחנו רוצים להגן עליה. ועל מנת לעשות זאת צריך להבין אילו סוגי כספות ביתיות קיימות כיום בשוק:

 • כספות פח - אולי או הכספות הנפוצות ביותר אך חשוב להבין כי אלו אינן כספות, אלו קופסאות פח עם מנעול כזה או אחר. ההגדרה של כספת היא מנגנון נעילה, מנגנון בריחים ודפנות עבות או כפולות.
 • כספות אלקטרוניות - כל כספת בין אם היא מקצועית או לא ניתן להתקין / להתאים לה מנגנון נעילה אלקטרוני. אלו מנגנונים שמבצעים נעילה על ידי הקשת קוד, טביעת אצבע וכדומה.
 • כספות מפתח - בדומה למנגנון האלקטרוני מנגנון נעילת מפתח גם הוא ניתן להתקנה על כספות מקצועיות או פשוטות. המפתח לא מעיד על איכות או יכולות הכספת ולעיתים קרובות משלבים מנעול מפתח יחד עם מנגנוני נעילה נוספים
 • כספות כבדות - כספות בעלות משקל כבד, המשקל אינו מעיד על איכות הכספת או על העמידות שלה, היתרון היחיד שיש לכספת כבדה שקשה יהיה לעקור אותה או לגנוב ולברוח איתה.
 • כספות בתקן - ללא ספק אם יש תקן יש לנו כספת איכותית, התקנים מעידים שאכן לכספת יש יכולת עמידות בפני פריצה למשך זמן כזה או אחר. אם אנחנו רוצים באמת לשמור על מה שיקר לנו הרי שכספות עם תקן הן הבחירה שאנחנו צריכים
 • כספות קיר - בדומה לכספות פח אלו כספות שמיועדות להתקנה בתוך קיר או יציקה, לכספות האלו יש קיבול קטן יחסית מכיוון שהייעוד שלהם להיות בעומק של קיר. בכספות אלו אין חשיבות לדפנות אלא לחזית כלומר לדלת. כספות קיר משמשות לרוב בתור כספות ביתיות מכיוון שהן הכי נוחות להסתרה.

התקנת כספות ביתיות

מגוון הסגנונות של הכספות מאפשר לנו להגן על סוגים שונים של ערכים לדוגמה תכשיטים, יהלומים, ניירת חשובה ועוד, אולם החלק החשוב ביותר ואפשר לומר אפילו יותר מהכספת עצמה היא שיטת העיגון שלה, כספת שאינה מעוגנת אינה מאובטחת וכאילו והיא פתוחה לרווחה, למעט כספות בעלות משקל כבד הנמצאות במיקום מסורבל לשינוע כמו למשל בניין קומות ללא מעלית או במרתף. אלו שיטות העיגון הנפוצות כיום:

ברגים - קיבוע עם ברגים של כספות ביתיות הינו נפוץ ביותר אולם חייבים לוודא כי הקיבוע נעשה אל קיר בטון אחרת ההתקנה אינה חזקה .

יציקה - יציקת כספת קיר או יציקת בטון שחובקת את הכספת היא התקנה מצויינת, היא תקשה מאוד על הגנב לעקור אותה.

ריתוך - הקיבוע האיכותי ביותר הוא על ידי ריתוך, יוצקים את הרצפה פלטת פלדה ועליה ממקמים את הכספת ומרתכים אותה. הקיבוע הזה נחשב לאיכותי ביותר אך אינו מתאים לכספות ביתיות קטנות.

כספות למשרד משמשות לבתי עסק לאחסן תכולות שאינן צריכות להיראות בזווית העין, לעובדים, לקוחות ואנשים מסויימים שלא אמורה להיות להם גישה למוצרים אלו ולכן מסתירים מהם את המוצרים. סוג כספות למשרד יכולות להיות גם כספות ביתיות, ולהן דגמים מגוונים, שכל דגם מתאים לצרכים שונים, ולהם סוג נעילה שונה בין כספת לכספת. בין אם זה מנעול עם מפתח או קוד, תלוי בצורך של הרוכש. ניתן לאחסן בכספות למשרד ציוד יקר ערך. שימוש בכספת משרדית ללא ספק יפחית גניבות  "על הדרך" אך לא בהכרח באופן משמעותי. את כספות אלו קשה לפרוץ, ולכן זהו המקום הבטוח ביותר לאחסן דברים יקרים כמו מפתחות לאוטו, כסף, מוצרי עבודה שלא יצאו לאור, מסמכים חשובים, מוצרי חשמל כמו טלפונים וטאבלטים, כסף מזומן שלא הספיקו להפקיד או כרטיסי אשראי, ארנקים  וכדומה. במקרה ובחרתם בכספות למשרד עם מנעול, קחו בחשבון שהמפתח צריך להיות אצל מישהו מוסמך ואמין, או להחביא את המפתח במקום מסתור הידוע לעובדים הצריכים ידיעה זו. לעומת זאת, אם בחרתם כספת עם קוד, שימו לב כי הקוד צריך להיות קשה לפיצוח, קוד טוב ומקורי, ומי שידע את הקוד יהיו רק המוסמכים. 

דברים שצריך לבדוק לפני רכישת כספת

ישנם כמה דברים עיקריים שבלעדיהם רכישת כספות למשרד לא תהיה בצורה הטובה ביותר. יש לשים לב כי סוג הכספת הינו מתאים לצרכי שלכם, גודל הכספת, הצורה, שיטת הנעילה בקוד או מנעול, ומחיר הוגן ועוד כמה פרמטרים שבלעדיהם כספות למשרד לא ישמשו אתכם כראוי. המטרה ברכישת כספות למשרד היא לאפשר לכם שקט נפשי הרבה מעבר לשמירה על חפצי ערך למרות שהמוצרים היקרים לליבכם נמצאים במקום בטוח עדיין המשרד צריך לשמש כנקודת אחסון בדרך ולא כמקום קבע. מומלץ תוך כדי בחירת כספות למשרד להתייעץ עם בעל מקצוע על מנת שהבחירה תהיה נכונה ומתאימה.

היכן רוכשים כספות למשרד?

חשוב להסביר כי המושג כספת כבר הפך מזמן להיות כינוי נרדף עבור אותה קופסת פח עם מנעול מכאני או דיגיטלי. אך אם אנחנו צריכים כספות למשרד הרי שאנו מתכוונים למוצר שבאמת יגו עלינו מםפני גנבים. ניתן לרכוש כספות מקצועיות אך ורק במקום שמוכר רק כספות, יש משווקי כספות ויש מפעלים שמייצרים כספות. קניית כספות אצל מומחים כספות לא רק תהיה מקצועית יותר, אלא גם תהפוך את הקנייה שלכם לבטוחה יותר, לאיכותית יותר ומקצועית יותר. כספות למשרד הן הכספות הבטוחות ביותר, ואנו ממליצים בחום, שאם אתם רוצים שהחפצים היקרים שלכם ישמרו, רכשו את הכספת במקום המיועד אך ורק לכספות. מי שמבין בענף הכספות בחנות מוכרת רק כספות, ייעצו לכם מהי הכספת הטובה ביותר עבורכם, מה הגודל המתאים לפי הצרכים שלכם, אם ברשותכם לאחסן דברים קטנים אין צורך לקנות כספת גדולה בגודלה ולהיפך. הכל תלוי בצרכים שלכם, שתפו את בעל המקצוע בצרכים שלכם ותקבלו את המענה הטוב ביותר עבורכם. 

 

אם אתם מחפשים כספות כבדות להתקנה במשרד או בבית הרי שעד מהרה תגלו שזה עניין די מורכב.

יש הרבה דברים שצריך לדעת לפני שרוכשים כספות כבדות על מנת שהבחירה שלכם תתאים לצרכים שלכם. מבין האלמנטים המשפיעים על בחירת הכספת נמנים סוג הנעילה, עובי דופן הכספת, משקל וגודל פיזי.

יש מקרים בהם נדרשת כספת עם קריטריונים מדויקים ובמקרה זה נבחר בקבות כספות כבדות עם תקן. במדריך הזה ניתן לכם את הכלים הבסיסיים שבעזרתם תוכלו להבין מה צריך ומה נדרש לרכישת כספות כבדות וכיצד להתאים אותם לצרכים שלכם.

עד לא מזמן המקום הבטוח ביותר עבור התכשיטים שלנו או ניירת חשובה היה ללא ספק הבנק. פעולה יחסית פשוטה של שכירת תא כספת בבנק שלמראית עין שמור ומאובטח והסיכוי לפריצה שלו נמוך ביותר, אולם עם היתרונות הללו יש לא מעט חסרונות, הראשון שבהם שהדברים שיקרים לכם לא נמצאים לידכם, נניח שאתם רוצים לענוד את השעון היקר שלכם לאירוע או שרשרת זהב כדי להרשים את האורחים תוכלו לעשות זאת בתנאים של הבנק ולא בתנאים שלכם כלומר או שתתכננו את ההגעה שלכם לבנק קרוב למועד האירוע או שתצטרכו להביא אליכם הביתה את אותו תכשיט יקר ולהשאיר אותו אצלכם עד שתחזירו אותו לכספת. חוסר הנוחות הזה הביא רבים לרכוש כספות ביתיות ולהתקין אותם בבית, חלקם משמשות לאחסון חפצי ערך ואחרות עבור ניירת חשובה , יש כלו שהייעוד שלהן אינו נגד גניבה אלה למנוע גישה של אחרים לדוגמה אחסון אקדח או רובה. ההבנה הרווחת היא ללא ספק שהתקנת כספות ביתיות נותנות מענה על הצורך הראשוני והוא נגישות וזמינות אל הדברים שלנו.

כספות ביתיות לא בהכרח אותו דבר

כאמור כספות ביתיות נותנות לנו מענה ישיר על הצורך לגשת ולהגיע אל החפצים שלנו וללא ספק הפרטיות שלנו נשמרת יותר אולם לא די בכך שנתקין כספות ביתיות יש צורך להתאים אותם לצרכים שלנו. ככל שנקפיד להתאים את הכספת לצורך כך המענה שלה יהי טוב יותר. הכוונה היא שאם אנחנו מתכוונים לשמור על ניירת  נצטרך לוודא שהכספת אותה אנו בוחרים היא חסינת אש, או אם חפצי הערך שלנו בעלי ערכם גבוהים אז לכספת יהיו הגנות מתאימות כגון מלכודות וכדומה. באופן כללי מאוד חשוב לבדוק ולהתייעץ עם מביני עניין לפני שרצים ורוכשים כספות ביתיות מכיוון שיש כל כך הרבה סוגים ולכל סוג רמת הגנה וביטחון משלו. השאלה הנשאלת היא איך מתאימים כספות ביתיות לצרכים שלנו? איך באמת נדע שהכספת אותה בחרנו היא זו שתיתן לנו מענה והגנה מושלמת מפני גניבה או פריצה? אז חשוב להבהיר דבר אחד והוא שאין כספת שאינה ניתנת לפריצה! כספות נפרצות לא משנה איזו רמת מיגון יש להן ובאיזה תקן הן עומדות. ההבדל הוא כמה זמן ייקח לפרוץ את הכספת. אנחנו מבינים שככל שנבחר כספות ביתיות עם רמת מיגון גבוהה יותר כך יהיה קשה יותר לפורץ לפתוח אותה. מרכיב נוסף שמשפיע על זמן הפריצה או הגניבה הוא אופן ההתקנה של הכספת. אם התקנו אותה בסמוך לקיר שמונע גישה לדפנות או לחילופין פשוט הנחנו אותה על הרצפה, כל אחת מהאפשרויות האלו ישפיעו באופן ישיר על הפריצה.

 תבחרו את הכספת שמתאימה לכם ביותר

שאלת השאלות מה היא הכספת שתתאים לנו ביותר? יש כל כך הרבה סוגים של כספות ביתיות ואנחנו מתקשים לבחור אחת שתתן לנו מענה. כדי לבחור כספת מתאימה חשוב להגדיר את הצרכים, מה אנו עומדים לאחסן? מה הגודל הפיזי של הדברים (כספת קטנה מידי לא תספיק וגדולה מידי תהיה מיותרת) מה ערך הדברים שנאחסן, ככל שהערכים גבוהים יותר צריך כספות ביתיות טובות ומוגנת יותר. בנוסף אל תקלו ראש בהתקנה, עימדו על כך שההתקנה תהיה מאסיבית ואיכותית על מנת להקטין את הסיכוי של עקירת הכספת בעת הפריצה.

כספות בתקן

כספת בתקן ידועה בתור כספת ברמת המיגון הגבוהה ביותר שיש. 

לרבים מאיתנו יש נשק, בין אם זה נשק אישי בודד ובין אם אלו מספר נשקים (לדוגמה בקיבוץ, מפעל וכדומה).

כספות לאחסון סמים נרקוטיים, תרופות נרקוטיות וקנאביס רפואי

תחום הכספות הינו תחום רחב שבא לתת מענה של שמירה ומניעת גניבה במגוון רחב של תחומים.

הכספות שונות אחת מהשנייה כאשר ההבדלים העיקריים באים לידי ביטוי במשקל הכספת, מנגנון הנעילה שלה,
רמת העמידה שלה בפני פריצה, קידוח, אש ועוד (הקריטריונים נמדדים על ידי מכוני בדיקה ותוצאות הבדיקות נרשמות על גבי הכספת בתווית תקן.)

אחד התחומים שבעבורם נדרשת כספת הוא תחום התרופות והסמים כאשר נושא הקנאביס הרפואי הוא הנפוץ ביותר כיום.
באופן כללי קנאביס אינו מוגדר כתרופה, אינו רשום כתרופה ויעילותו ובטיחותו בשימוש למטרות רפואיות עדיין לא הוכחו בצורה חד משמעית.
אולם יחד עם זאת קיימות לא מעט עדויות לכך שקנאביס עשוי לסייע לחולים מסויימים הסובלים ממצבים רפואיים יחודיים ולהקל על סבלם.
על כן ממשלת ישראל ומשרד הבריאות רואים יעד חשוב בהסדרת נוהל הגידול, הייצור, האריזה, האחסון, ההפצה והמסירה של קנאביס לשימוש רפואי
באופן הדומה ככל הניתן לנוהג והקיים ביחס לתכשירים רפואיים המוגדרים כנרקוטיים.

על מנת לעגן ולקבע את הכללים של החזקה, הפצה, וגידול הקנאביס לצרכים רפואיים יצא חוזר המשנה למנהל הכללי בנוהל 150
נוהל זה נקבעו הכללים לגבי ניהול האחסון, ההפצה ומסירה של קנאביס ומוצרי קנאביס רפואי בתנאים נאותיםויחד עם זאת להגן מפני גניבה.

ישנם עסקים שונים העוסקים בתחום הקנאביס הרפואי שעל מנת לקבל רישיון לפתיחת עסק הקשור לקנאביס או מוצריו מחוייבים על פי חוק לעמוד בתנאי הנוהל 150,
ולהתקין כספת לאחסון סמים שעומדת בתנאים שנקבעו על ידי חוזר המשנה למנהל הכללי בנוהל 150.

העסקים המחוייבים בהתקנת כספות התואמות את נוהל 150 הם:

 • חוות ריבוי - ריבוי צמחי קנאביס
 • חוות גידול - משמשות לגידול צמחי קנאביס
 • מפעלי ייצור - המפעלים מייצרים מוצרי קנאביס כגון תרופות, ציוד עישון, וכדומה
 • בתי מסחר למוצרי קנאביס - בהם יש אחסון והפצת מוצרי קנאביס
 • בתי מרקחת - אלו למעשה העסקים שמפיצים ומנפיקים את הקנאביס ומוצריו ללקוחות מורשים.

הכספות בהן יאוחסנו הקנאביס ומוצריו בעלות דרישת מיגון ספציפית שמהווה בסיס ללקבלת רישיון עיסוק מיק"ר
באופן כללי יש חלוקה ברורה בין סוגי הכספות שההבדל ביניהם נובעת מהמשקל של הקנאביס שיאוחסן.

חלוקת הכספות ל 3 רמות מיגון:

 • רמת מיגון א' לאחסון עד 500 גרם קנאביס או מוצריו. לטובת רמת מיגון זו אנו מייצרים ומשווקים כספות בהתאמה אישית ואת הכספות מדגם EQ1-450JQ1-450
 • רמת מיגון ב' לאחסון בין 500 גרם ועד 1500 גרם קנאביס או מוצריו. לטובת רמת מיגון זו אנו מייצרים ומשווקים כספות בהתאמה אישית ואת הכספות מדגם EQ1-575JQ1-600
 • רמת מיגון ג' לאחסון מעל 1500 גרם קנאביס או מוצריו . לטובת רמת מיגון זו אנו מייצרים ומשווקים כספות בהתאמה אישית ואת הכספות מדגם מגן.

אנחנו מייצרים, משווקים, ומתקינים כספות בהתאמה מלאה לדרישות נוהל 150 למיגון וכספות.

לפניכם המפרטים לכספות סמים על פי נוהל 150 ודגמי הכספות שאנחנו מייצרים ומשווקים לטובת נוהל זה:

רמת מיגון א' לאחסון עד 500 גרם קנאביס או מוצריו : (כספות מדגם EQ1-450 / JQ1-450)

 • כספת פלדה בעובי דופן 5 מ"מ ועובי דלת 10 מ"מ
 • בעלת 2 בריחי נעילה לפחות בקוטר 22 מ"מ
 • נעולה ע"י מנעול כפול שיניים או דיגיטלי.
 • משקל כספת מינימלי 50 ק"ג.
 • הכספת מבוטנת בקיר ו/או מעוגנת לרצפה ולקיר באמצעות 4 ברגיי ג'מבו.

 


רמת מיגון ב' לאחסון בין 500 גרם ועד 1500 גרם קנאביס או מוצריו: (כספות מדגם EQ1-575 / JQ1-600)

 • כספת פלדה בעובי דופן 5 מ"מ ועובי דלת 10 מ"מ.
 • בעלת 2 בריחי נעילה לפחות בקוטר 22 מ"מ.
 • נעולה ע"י מנעול כפול שיניים או דיגיטלי.
 • משקל כספת מינימלי 65 ק"ג.
 • הכספת תכלול גלאי משולב - חום, פתיחה וזעזועים.
 • הגלאי מחובר למערכת האזעקה באזור נפרד המופעל 24 שעות ביממה.
 • הכספת מבוטנת בקיר ו/או מעוגנת לרצפה ולקיר באמצעות לפחות 4 ברגיי ג'מבו.


רמת מיגון ג' לאחסון מעל 1500 גרם קנאביס או מוצריו: (כספות מדגם מגן)

 • כספת פלדה ובטון מזוין העומדת ברמת מיגון C1 (עפ"י הדירוג במפרטי משטרת ישראל)
 • עובי דלת לפחות 60 מ"מ
 • עובי גוף לפחות 55 מ"מ.
 • סגירת הכספת תעשה ע"י ידית המפעילה מנגנון בריחים בקוטר של 30 מ"מ ולפחות 5 בריחים.
 • מערכת הבריחים מוגנת ע"י מלכודות זכוכית.
 • הכספת בעלת מנעול כפול שיניים ובתוספת מנעול צרופים (קומבינציה) או דיגיטלי.
 • משקל כספת מינימלי 180 ק"ג.
 • הכספת תכלול גלאי משולב - חום, פתיחה וזעזועים.
 • הגלאי מחובר למערכת האזעקה באזור נפרד המופעל 24 שעות ביממה.
 • הכספת תעוגן במינימום 2 עוגנים לקיר בטון ולרצפה.

 

לפניכם חלק מההגדרות הבסיסיות שיעזרו לכם בהבנה של נוהל 150 לפקודת הסמים המסוכנים:

יק"ר - היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות.

קנאביס - כל חלקי צמח הקנאביס וכל מוצר המיוצר מהצמח ולמעט שמן המופק מזרעיו.

רישיון לבית מסחר למוצרי קנאביס - רישיון מהיק"ר לבית מסחר לעיסוק באחסון והפצה של מוצרי קנאביס לשימוש רפואי, בלבד.

מוצר קנאביס - מוצר המיועד לשימוש רפואי ומכיל קנאביס, העומד באמות מידה מקצועיות שגיבש משרד הבריאות לעניין התצורה וריכוז החומרים הפעילים, למעט תכשיר רשום בפנקס התכשירים (תרופות).

חווה | חוות קנאביס | חוות גידול - עסק או מתחם מוגדר המשמש לגידול של קנאביס לשימוש רפואי, אשר הינו בעל רישיון תקף לעיסוק בקנאביס לפי פקודת הסמים המסוכנים מהיק"ר.

חוות ריבוי | משתלה - עסק או מתחם מוגדר המשמש לגידול מקורות ריבוי או לביצוע טיפוח זנים של קנאביס לשימוש רפואי, אשר הינו בעל רישיון תקף לעיסוק בקנאביס לפי פקודת הסמים המסוכנים מהיק"ר.

בית מסחר למוצרי קנאביס - עסק בעל רישיון תקף לפי פקודת הסמים המסוכנים לשמש לאחסון, למכירה סיטונית, לחלוקה סיטונית או להפצה של מוצרי קנאביס רפואי Grade Medical .

מפעל לייצור מוצרי קנאביס - עסק בעל רישיון תקף לפי פקודת הסמים המסוכנים המשמש לייצור ואריזה של מוצרי קנאביס רפואי Grade Medical.

בית מרקחת - כהגדרתו בפקודת הרוקחים (נוסח חדש), תשמ"א-1981 ,בעל רישיון עסק תקף , אישור רוקח אחראי תקף מרוקח מחוזי, ובעל רישיון לפי הפקודה מהיק"ר להחזקה ולמסירה של מוצרי קנאביס למטופלים בעלי רישיונות שימוש למטרות

רפואיות.