פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

מה הכוונה כשמדברים על דלתות כבדות?

דלתות כבדות המוכרות יותר בשם דלתות משוריינות הם דלתות שנועדו להגן על חללים גדולים.

לדוגמה כאשר אנו רוצים לאחסן נשקים רבים או כמות גדולה של חפצים יקרי ערך אין באפשרותנו להשתמש בכספת רגילה בגלל נפח האחסון הקטן אז אנחנו משתמשים בחדרים ממוגנים בפני פריצה שבפתחם מותקנות דלתות כבדות.

 

מה הייעוד של דלתות כבדות?

ייעוד דלתות כבדות הינו כאמור להגן על חללים גדולים בפני פריצה, נתן לראות דלתות כבדות בבנקים.

דוגמה נוספת לייעוד דלתות כבדות היא חדרי נשק, חדר נשק שמאחסנים בו נשקים, וציוד לחימה כזה או אחר מחויב בדלת כבדה על מנת למנוע מגורמים לא רצויים לגשת.

לעיתים נרצה להגן על ציוד יקר ערך שגודלו הפיזי אינו מאפשר שימוש בכספות כבדות רגילות ואז בונים חדר ייעודי מבטון משוריין ואת החלל הפנימי שלו מצפים בלוחות פלדה, הכניסה לחדר הזה מתקינים דלת כבדה המוגנת על ידי מנגנוני נעילה ומלכודות.

 

איך בנויה דלת כבדה?

דלתות כבדות שונות אחת מהשנייה ונבדלות ברמת המיגון, המשקל, וייעוד הדלת ( כלומר על מה היא מגינה ).

אולם בקווים כללים כל הדלתות הכבדות הן בעלות דופן כפול – כלומר שכבת פלדה חיצונית ושכבת פלדה או פח פנימית וביניהם יוצקים חומרים שונים כגון בטון, לוחות פלדה, נחושת, אלומיניום או קרמיקה. החומרים שבין הדפנות מיועדים להקשות על הגנב \ פורץ לחדור את המעטה על ידי כלי עבודה או כלי חיתוך וריתוך.

בנוסף על התוכן בין הדפנות מותקנים בדלת מנגנוני נעילה . מנגנוני הנעילה גם הם מקשים על הגנב, ישנם מנגנוני נעילה מכאניים כגון מפתחות או קומבינציות, וישנם מנגנונים אלקטרוניים כגון לוח מקשים דיגיטאלי.

בדלתות כבדות מותקנות גם מלכודות שמונעות את פריצת הדלת בכוח מבחוץ המלכודות לרוב דורכות את הבריחים ומונעות מהם לזוז.

 

עיגון דלתות כבדות:

דלתות כבדות צריכות להיות מותקנות ומעוגנות על ידי צוות מקצועי, עיגון לקוי יכול להקל על הפריצה ויתרה מכך עיגון לקוי יכול לגרום לדלת ליפול או להיתלש מהקיר. חובה להבטיח עיגון מקצועי על ידי צוות מיומן שהוכשר לעבודה שכזו.