פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

כספות פנימיות בארונות קודש יכולות להגן על הספרי תורה ולמנוע פגיעה חיצונית מאש בספרי קודש חלילה וחס, ניסיונות גניבת ספרי הקודש, פריצה או חילול הספרים.

כספות לארונות קודש מיוצרות תוך התאמה אידיאלית לצרכים:

 א. מנגנון נעילה – בכספות ישנו מנגנון נעילה מכאני המאפשר פתיחה וסגירה גם בשבתות וחגים ללא חילול שבת – כך שהשימוש בארון הקודש בשבת לא יהיה בעיה.

ב. אישורים והסמכות – כל הכספות נבדקות על ידי רבנים וגורמים מוסמכים. אפשר להשתמש בארונות בבתי כנסת, בבתים פרטיים ובכל מקום אחר, לבחירתו של הציבור הרחב, הרב המקומי או כל גוף אחר.

ג. גודל – קיים מגוון רחב מאוד של כספות לארונות קודש בגדלים שונים.
המאפיין המשותף לכולם הוא שימוש בחומרי גלם איכותיים, כבדים וגמישים, אשר מאפשרים הגנה מושלמת גם על ארונות קודש במידות גדולות, קטנות ולא סטנדרטיות.

ד. הגנה מפני אש – כספות לארונות קודש יהיו תמיד כספות חסינות אש, כך שאם חלילה בית הכנסת או המקום שבו מוצב ארון הקודש יעלה באש הוא יישאר יציב ושלם לאחר השריפה וספרי הקודש יצאו ממנו בשלום

מדוע צריך כספות?

ארון קודש עשוי עץ אינו מגן על תשמישי הקדושה ואף עשוי לגרום נזקים בלתי הפיכים במקרה של התפרצות דליקה ושריפה.
בשנים האחרונות התגברה המודעות בבתי הכנסיות בעולם לצורך בקניית ארונות קודש משוריינים וחסיני אש, החלפת מסגרת ישנה של ארון קודש בכספת איכותית ואמינה. או לחילופין ארונות קודש אשר בתוכם נמצאים הכספות בכדי לא לפגוע בעיצוב.

ניתן לשלב את הכספות עם תאים אישיים בכל הגדלים, להוסיף תא עליון משוריין לספרי תורה או לבחור תא תחתון לטליתות, כיפות ותפילין, על פי הדרישות.  

ארון קודש מכיל חפצים יקרים בעלי משמעות סימבולית, רוחנית, דתית וכלכלית. הדרך היחידה למנוע גישה אל חפצי הקודש היא באמצעות כספת ייעודית. אין סיבה לוותר על ההגנה המושלמת אשר הכספות לארונות קודש מספקות ובנוסף ניתן להזמין אותן בהתאמה אישית על פי דרישת הלקוח.

בין היתר, רצוי להשוות בין פתרונות מיגון על פי הקריטריונים הבאים:

  • חומרי גלם

  • מנגנוני הפעלה

  • גדלים

  • סגנונות עיצוב וצבעים

כספות לארונות קודש מבטיחות שקט נפשי ובית כנסת רגוע והן יוצרת הרתעה מפני שוחרי רעה, שכידוע ספרי תורה עולים כסף רב וניסיונות הגנבה שלהם רבים.

הכספת עמידה לאורך שנים רבות מאוד והיא נמכרת על ידי חברות המציעות שירותי ייעוץ, תחזוקה ובמידת הצורך גם פריצה. הכספת שומרת על ארונות הקודש היקרים מפני פריצות ושריפות  ומוכיחה את עצמה בכל בית כנסת.

כך שאם הנכם רוצים ארון קודש מוגן ושקט נפשי נטול דאגות כדאי שכבר היום תזמינו כספות לארון הקודש בבית הכנסת שלכם וכך תהיו בטוחים כי הספרי תורה שלכם בידיים בטוחות