פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

כספות ביתיות כידוע מטרתן לשמור על מסמכים, כספים ותכשיטים. לא אחת קורה שחברת הביטוח מבקשת להתקין כספות בשל ערך תכשיטים גבוה. אך בפועל אם התקנתם כספות לפי דרישת הביטוח האם באמת אתם תהיו מוגנים מפני גניבת התכשיטים והאם באמת אתם מכוסים על ידי הביטוח?, זאת השאלה שאתם צריכים לבדוק ביסודיות מכיוון שבכל חברת ביטוח התנאים שונים ולעיתים האותיות הקטנות גם יוציאו אתכם קרחים מכל עבר.

 

בקשו כספות בבית, מה זה אומר לגביכם?

ובכן אם כבר ביקשו מכם להתקין כספות בבית הרי שיש מגוון גדול של סוגי כספות, מה מתאים לכם ובה תבחרו?. ראשית ברוב המקרים חברת הביטוח מכתיבה בדיוק מה אתם צריכים בהתאם לערכי התכשיטים שלכם. ראשית זכרו כיח ישנו יחס ערכים שעליכם לשמור עליו והוא היחס בין ערך תכולת הבית לבין ערך התכשיטים עצמם. לרוב זה יהיה בין 25% לשליש מהתכולה כלומר על כל 100 אלף ש"ח תכולה כ 30 - 35 אלף בתכשיטים, אם עברתם אז לא יבטחו אתכם. כספות ביתיות יש להן גדלים ומידות שמשתנים בהתאם לרמת המיגון שלהם. אולם גם כאן עליכם להבין כי יש בשוק כספות המיובאות מהמזרח שעלותן האמיתית עומדת על כ 100 - 300 ש"ח אולם מוכרים אותם ומצהירים עליהם אחרת אל תתפתו בשל המחיר ובקשו בכל מקרה את הניירת שמאשרת את רמת העיגון. בקשו בנוסף גם את רישיונות המיגון שמעידים על רמת המיגון של הכספת.

כספות חזקות רק עם עיגון מתאים

לא מספיק שתרכשו כספות עם תקן גבוהה, אפילו בעלות משקל כבד כול עוד לא התקנתם אותן כראוי. חובת ההתקנה הנכונה מחייבת עבור מניעת עקירת הכספת או פשוט לקיחתה מהמקום. זכרו כי הכספת הגיעה למקומה בדרך מסוימת ובאותה דרך ניתן גם לקחת אותה, לכן עליכם לדאוג לבצע התקנה איכותית ומקצועית שתתבצע על ידי מתקינים מורשים. עיגון חייב להיות לקיר בטון או רצפת בטון, לא לקיר מבלוקים או לרצפה מרוצפת!, עיגון כזה נחשב ללקוי ועדיף כבר שלא יהיה. כאשר מעגנים לקיר בלוקים או לרצפה קל מאוד למשוך את הכספת ולעקור אותה. עיגון איכותי של כספות הוא על ידי בורגי ג'מבו או עוגני פיליפס לתוך קיר או רצפת בטון. רק כך תבטיחו שהקיבוע איכותי.