פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

עד לא מזמן המקום הבטוח ביותר עבור התכשיטים שלנו או ניירת חשובה היה ללא ספק הבנק. פעולה יחסית פשוטה של שכירת תא כספת בבנק שלמראית עין שמור ומאובטח והסיכוי לפריצה שלו נמוך ביותר, אולם עם היתרונות הללו יש לא מעט חסרונות, הראשון שבהם שהדברים שיקרים לכם לא נמצאים לידכם, נניח שאתם רוצים לענוד את השעון היקר שלכם לאירוע או שרשרת זהב כדי להרשים את האורחים תוכלו לעשות זאת בתנאים של הבנק ולא בתנאים שלכם כלומר או שתתכננו את ההגעה שלכם לבנק קרוב למועד האירוע או שתצטרכו להביא אליכם הביתה את אותו תכשיט יקר ולהשאיר אותו אצלכם עד שתחזירו אותו לכספת. חוסר הנוחות הזה הביא רבים לרכוש כספות ביתיות ולהתקין אותם בבית, חלקם משמשות לאחסון חפצי ערך ואחרות עבור ניירת חשובה , יש כלו שהייעוד שלהן אינו נגד גניבה אלה למנוע גישה של אחרים לדוגמה אחסון אקדח או רובה. ההבנה הרווחת היא ללא ספק שהתקנת כספות ביתיות נותנות מענה על הצורך הראשוני והוא נגישות וזמינות אל הדברים שלנו.

כספות ביתיות לא בהכרח אותו דבר

כאמור כספות ביתיות נותנות לנו מענה ישיר על הצורך לגשת ולהגיע אל החפצים שלנו וללא ספק הפרטיות שלנו נשמרת יותר אולם לא די בכך שנתקין כספות ביתיות יש צורך להתאים אותם לצרכים שלנו. ככל שנקפיד להתאים את הכספת לצורך כך המענה שלה יהי טוב יותר. הכוונה היא שאם אנחנו מתכוונים לשמור על ניירת  נצטרך לוודא שהכספת אותה אנו בוחרים היא חסינת אש, או אם חפצי הערך שלנו בעלי ערכם גבוהים אז לכספת יהיו הגנות מתאימות כגון מלכודות וכדומה. באופן כללי מאוד חשוב לבדוק ולהתייעץ עם מביני עניין לפני שרצים ורוכשים כספות ביתיות מכיוון שיש כל כך הרבה סוגים ולכל סוג רמת הגנה וביטחון משלו. השאלה הנשאלת היא איך מתאימים כספות ביתיות לצרכים שלנו? איך באמת נדע שהכספת אותה בחרנו היא זו שתיתן לנו מענה והגנה מושלמת מפני גניבה או פריצה? אז חשוב להבהיר דבר אחד והוא שאין כספת שאינה ניתנת לפריצה! כספות נפרצות לא משנה איזו רמת מיגון יש להן ובאיזה תקן הן עומדות. ההבדל הוא כמה זמן ייקח לפרוץ את הכספת. אנחנו מבינים שככל שנבחר כספות ביתיות עם רמת מיגון גבוהה יותר כך יהיה קשה יותר לפורץ לפתוח אותה. מרכיב נוסף שמשפיע על זמן הפריצה או הגניבה הוא אופן ההתקנה של הכספת. אם התקנו אותה בסמוך לקיר שמונע גישה לדפנות או לחילופין פשוט הנחנו אותה על הרצפה, כל אחת מהאפשרויות האלו ישפיעו באופן ישיר על הפריצה.

 תבחרו את הכספת שמתאימה לכם ביותר

שאלת השאלות מה היא הכספת שתתאים לנו ביותר? יש כל כך הרבה סוגים של כספות ביתיות ואנחנו מתקשים לבחור אחת שתתן לנו מענה. כדי לבחור כספת מתאימה חשוב להגדיר את הצרכים, מה אנו עומדים לאחסן? מה הגודל הפיזי של הדברים (כספת קטנה מידי לא תספיק וגדולה מידי תהיה מיותרת) מה ערך הדברים שנאחסן, ככל שהערכים גבוהים יותר צריך כספות ביתיות טובות ומוגנת יותר. בנוסף אל תקלו ראש בהתקנה, עימדו על כך שההתקנה תהיה מאסיבית ואיכותית על מנת להקטין את הסיכוי של עקירת הכספת בעת הפריצה.