פניה מהירה - השאירו פרטים ונחזור אליכם בנושא זה בהקדם!

כספות ביתיות הפכו בזמן האחרון לנפוצות מאוד. הסיבה לכך נובעת ממספר גורמים. בראש ובראשונה חברות הביטוח יחדיו החליטו לדרג את הערכים הביטוחיים של חפצים בעלי ערך כגון תכשיטים.

מדרגות ביטוחיות אלו הביאו את הצורך בכספת ביתית.

מן הסתם ברור כי ערכים נמוכים מצריכים כספת ביתית ברמת מיגון נמוכה, לעומת ערכים גבוהים .

 

כספות הביתיות נבדלות אחת מהשנייה בכמה נקודות :

הראשונה היא הגודל. חשוב לציין כי כספת ביתית גדולה וכבדה לא בהכרח מוגנת או איכותית. ולעומת זאת ישנם כספות קטנות מימדים שעברו מבחני תקן והן מאוד קשות לפיצוח.

דבר נוסף הוא שכספת ביתית צריכה להיות מצד אחד קלה לתפעול ומצד שני מוגנת בפני גנבים.

עם הגידול ביבוא מוצרים מהמזרח וכספות בפרט קיימות היום כספות ביתיות במשקלים של עד 70 – 80 ק"ג שלמראית עין עומדות בדרישות מיגון כאלו ואחרות. אולם לא כך הדבר הכספות הפשוטות למדי אינן מגינות כלל ודי קלות לפריצה. כספות אלו יתנו הרגשה של "  להיות בלי ולהרגיש עם "

מנגנון הנעילה של כספות ביתיות גם הוא דבר שיש לקחת בחשבון. נעילת מפתח היא נעילה אידיאלית אולם אנו עלולים לשכוח או לאבד את המפתח. בדגמים מסוימים של כספות ביתיות מותקנת מערכת נעילה דיגיטאלית , על ידי לחיצה על מספרים מנגנון הנעילה נדרך או משוחרר. חשוב לזכור כי מנגנוני נעילה דיגיטאליים הניתנים לעקיפה על ידי מפתחות חירום או מספרי מאסטר שצרובים ואינם ניתנים לשינוי אינם נחשבים כמנגנוני נעילה איכותיים. הרי אם ישנו מאסטר העוקף את המנגנון אז לא בטוח שהמנגנון הוא באמת מוגן. במנגנוני נעילה מקצועיים קוד המאסטר של הכספת הביתית נקבע על ידי המשתמש ועל ידו בלבד קוד זה הוא בנוסף על  קוד השימוש היום יומי.

כספות ביתיות על סוגיהן מיועדות למנוע גישה. חזקות ככל שיהיו ומוגנות עדיין יש לזכור כי כל כספת ניתנת לפיצוח, אולם רמת המיגון וחוזק הכספת הביתית הם שיקבעו כמה זמן ייקח לפצח אותה. עדיף תמיד להתייעץ עם מביני דבר בכל הנוגע לכספות ביתיות, הדבר יאפשר בחירת כספת ביתית שמתאימה בדיוק לצרכים שלנו.